1. pohárový závod za námi

23 Dub 1. pohárový závod za námi

Minulý víkend proběhl první závod z CEU série a zároveň první závod, který se započítává do národního žebříčku Metaxtren OCR pohár. A právě počasí, které bylo v půlce dubna až neobvykle mrazivé, se postaralo o skutečně extrémní zážitek.

Závod Spartan Race se v Kutné Hoře konal již podruhé a ujít si ho nenechaly tisíce natěšených běžců. „Na začátek sezóny je to moc krásné místo pro závod, které nabízí od každého trošku – od kulturních památek v historickém jádru města, až po velmi blízké setkání s přírodou třeba v podobě plazení se v potoce pod ostnatým drátem. Všechny tyto scenérie byly protkané typickými překážkami, které nám nedaly hlavně kvůli počasí nic zadarmo,“ popisuje atmosféru Vendula Soukupová, která na sobotním Sprintu vybojovala třetí místo v kategorii elitních žen. „Je to pro mě neskutečné nakopnutí do celé sezóny,“ říká. Spolu s ní na stupních vítězů stála Kristýna Hůrková, která si odvezla zlato, stříbrná skončila Martina Fabiánová. Velkou zkouškou pro všechny zúčastněné byl pak nedělní Super, kdy se k teplotám kolem bodu mrazu přidal ještě silný déšť. Takové podmínky byly těžké i pro ostřílené závodníky.  „Plavání v rybníce, dva stupně a déšť se sněhem byla pro mě osobně velmi náročná kombinace. Prochladlé a necitlivé ruce na překážkách nefungovaly a boj to byl hlavně psychický. Jednalo se spíše o zkoušku odhodlání nevzdat to a dostat se co nejrychleji do cíle. Ten den měl navrch závodník se silnou vůlí,“ myslí si Vendula, jíž její boj i přes nespokojení s vlastním výkonem vynesl krásné páté místo. Vítězné příčky obsadily tentokrát Adéla Voráčková, Klára Lokajíčková a Martina Fabiánová.

O úspěch v kategorii elitních mužů se tentokrát postarali především naši slovenští bratři. Sobotní Sprint vyhrál Peter Žiška, v závěsu za ním se umístil Michal Rajniak a třetí příčka patřila maďarskému závodníkovi. Bramborový skončil Petr Dorňák, pátý pak Jakub Haviarik. „Celý Sprint jsem odběhl ve vedoucí skupince spolu s Peterem, Tomášem a běžcem z JAR. Asi kilometr před cílem ale rozhodl oštěp, kde je to vždycky tak trochu o štěstí. Já jsem bohužel patřil k těm méně šťastným a musel si odcvičit třicet burpees. Tím jsem se propadl až na konečné páté místo,“ neskrývá své zklamání Jakub Haviarik. Chuť si spravil o den později závodem Super, který tentokrát bez jediné chybičky vyhrál. „Chléb se lámal opět před koncem, tentokrát na lezecké stěně a balancu, kde jsem se díky zaváhání soupeřů dostal z pátého místa na vedoucí pozici, kterou jsem si udržel až do cíle,“ raduje se slovenský reprezentant, který se zdárně popral s nelehkými přírodními podmínkami a silnou konkurencí. Druhý skončil Peter Žiška, bronzový Pavel Hrdina. Všem gratulujeme!

Kompletní výsledky SR Super

Aktuální pořadí poháru

SPARTAN SUPER Kutná Hora 2019

Zveřejnil(a) Spartan Race Czech Republic dne Neděle 14. dubna 2019

Foto: fb stránky Spartan Race Czech Republic

No Comments

Post A Comment