3. otevřené MČR v OCR pro děti

23 Říj 3. otevřené MČR v OCR pro děti

6.10.2018 jsme v Kladně postavili na trať necelou 500 dětí z celé České republiky a asi se shodneme, že to byla jízda. Děti si užívaly překážek a my jejich nadšených výrazů. 

Když se v Kladně na náměstí v sobotu 6.10.2018 otevřely brány registrací, bylo tam jen pár lidí. Ale postupně se tvořila pro nás a asi i pro vás nekonečná fronta, která se vůbec nezkracovala. Ani nám tahle situace nebyla nijak příjemná, a tak jsme se vám ji rozhodli zpříjemnit malým občerstvením od našeho partnera pekárny KOMPEK. Snad to byla aspoň chutná záplata. Víme, že tohle musíme příští rok zlepšit, tak nám to letos odpusťte.

Doprovodný program

Díky našim partnerům jste opravdu měli bohatý doprovodný program. Díky Decathlonu jste si mohli zasportovat i mimo závodní dráhu, s Target sprintem jste sříleli z laserových pušek a s Můj Gym jste naopak vy dospělí měli šanci zjistit, jak jste na tom s tukovou vrstvou na vašich tělech. Kdo si od sportu rád odpočine při čtení knížky, měl možnost se podívat a zároveň zakoupit novou dětskou knihu Zuzanka a Goldýš spisovatelky Terezy Boehmové.

Kdo chtěl mohl vyzvat moderátora TV NovaPetra Suchoně v přetáčení pneumatik na čas. Ti nejmenší zase byli účastníky výzvy, kolik se jich vejde do vozu Tesla S. Nakonec to bylo úctyhodných 33 malých človíčků.

Tou největší akcí, kterou ale bohužel moc lidí nepostřehlo, bylo předání šeku Hynkovi Skůrovi, pro kterého byla letos uspořádaná Letní výzva pro srdcaře (dále jen LVPS). LVPS je charitativní běžecký projekt, který během pomáhá každé léto těm, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my a kteří bojují s nějakým zdravotním hendikepem. Hyneček bohužel ve třech letech spadl do bazénu a s následky bojuje do dnes. LPVS 2018 spolu s během Na vlně laskavosti, který se v Kladně pro Hynečka běhá každý druhý čtvrtek v měsíci, letos vybrala 60 878,60 Kč.

3. MČR v OCR pro děti

Na samotný start závodu se postavily děti ve třech kategoriích: 5-6 let, 7-9 let a 10 – 12 let. Startovaly postupně v semifinálových vlnách. Z těch se vždy rekrutovali 3 chlapci a 3 dívky do finále. Už od začátku bylo jasné, že to bude velký boj a jakékoliv pády nebo zaškobrtnutí děti braly velmi vážně. Ty nejmenší děti mohly na trati povzbuzovat jejich rodiče a případně bylo povoleno jim i mírně pomáhat. Bohužel, jak se později ukázalo, někteří rodiče starších dětí se neudrželi a běhali i se staršími dětmi. I tohle se v příštích letech pokusíme napravit. Při atletických závodech s dětmi také neběháte po ovále, ne?

No, a kdo tedy nakonec vyhrál?

Kategorie 5 – 6 let dívky

 1. místo Sofie Chocholová
 2. místo Sofie Jiráková
 3. místo Vanesa Smetanová

Kategorife 5 – 6 let chlapci

 1. místo Tomáš Čížek
 2. místo Tobiáš Obyt
 3. místo David Rampír

Kategorie 7 – 9 let dívky

 1. místo Sabina Šnýdrová
 2. místo Anna Musilová
 3. místo Adéla Chocholová

Kategorife 7 – 9 let chlapci

 1. místo Petr Zelenka
 2. místo Honza Wengler
 3. místo Michal Ambroewicz

Kategorie 10 – 12 let dívky

 1. místo Jitka Musilová
 2. místo Valentina Čermáková
 3. místo Lucie Ondráčková

Kategorife 10 – 12 let chlapci

 1. místo Ondřej Souček
 2. místo Kryštof Talát
 3. místo Jonáš Peichl

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem dětem za účast a hlavně rodičům, kteří své děti vedou ke sportu a k myšlenkám fair-play aka #ONLYTHEWEAKCHEAT. A hlavně nesmíme zapomenout na naše partnery, hlavně na město Kladno, bez kterého bychom neměli šanci uskutečnit 3. MČR v OCR pro děti v takovém rozsahu.

Veškeré fotografie ze závodu naleznete zde:

Galerie 1

Galerie 2

No Comments

Post A Comment