Česká výprava na MS Spartan Race V.

30 Zář Česká výprava na MS Spartan Race V.

Do Squaw Valley, dějiště MS ve Spartan Race, se vydala početná skupina českých závodníků. Žena, které jsem o rozhovor napsal tentokrát, se jmenuje Petra Stryková a na posledním Beastu v Revišti skončila v open vlně jako první žena.

Ahoj Péťo, do Tahoe dorazíš na poslední chvíli. Je to plán nebo hříčka aerolinii?

Amerika a příležitost nominace na World Championship je velkou výzvou, vzhledem k mé pracovní vytíženosti a rodinným povinnostem nebylo v mých silách přiletět dříve.

13782017_10206629604529309_7902551424824105094_n Kdy v tobě uzrálo rozhodnutí, že vyrazíš do Lake Tahoe bojovat o titul světového šampiona?

Rozhodnutí? Na začátku sezóny jsem ani nepomyslela na zahraničí, když pak přišla nominační mince v Koutech nedocházelo mi vůbec nic. Věděla jsem však, že sama ve světě americkém bych byla ztracená. Konala se rodinná porada a manžel podpořil moji cestu, zpracovala jsem výzvu na spolucestující a pak už to šlo ráz na ráz… Letenka, pojištění, ubytování,…

Příprava na takový závod je trochu rozdílná od těch řekněme „klasických“? Je tomu tak i u tebe?

Po účasti ve Skotsku vím, že tohle nebude procházka růžovou zahradou. Příprava probíhala obvyklým způsobem běhy, TRX, silové tréninky v kombinaci s plaváním. Problém však je, že trénuji lidi, ale neumím být trenérem sama sobě.

Věnovala jsi něčemu speciální pozornost při tréninku?

Pozornost? Tu největší pouze opatrností před zraněním.

Aklimatizace musí být blesková. Obecně se říká, že je lepší závodit do druhého dne nebo pak až po 10 dnech. Byl to záměr zkusit to takhle z fleku?14184288_10206923216269419_701141093750970192_n

Záměr určitě ne, ale co tě nezabije, to tě posílí 🙂

Nadmořská výška straší hodně atletů. Myslíš, že se to dá zvládnout i za tak krátkou dobu? Nebo půjdeš, co to dá a jak tě to pustí?

Zda se to dá zvládnout i za tak krátkou dobu budu moci říct až po závodě. Nicméně určitě do závodu dám maximum přeci jen je to příležitost, co se nemusí opakovat.

S čím půjdeš do závodu? Máš nějakou taktiku?

S čím jdu do závodu? Nezklamat tu spoustu lidí, co mi věří a podporují mě. Budu se snažit pro to udělat vše.
Taktiku? Chytit se předních a držet se jich co to půjde.

Co budeš mít na sobě, až se v sobotu postavíš na start závodu? Řešíš tyhle věci nebo jdeš v tom, co máš ozkoušené?

Co na sebe? Zima či teplo, čím méně tím lépe. Určitě nebudu experimentovat, to už se teď nevyplatí. Takže odzkoušené týmové oblečení je jasná volba. Mám za sebou všechny winter race, loňskou Lomnici, sychravé Skotsko, může přijít něco horšího?
Maximálně budu odlétat s rýmečkou 🙂

Jaké máš od sebe očekávání? Je něco z čeho máš respekt?

Co očekávám od sebe? Dát závod co možná nejlépe, jak budu umět. Respekt? Z celého závodu. Velký respekt!

Američané umějí udělat show. Těšíš se, až bude ta správná závodní atmosféra? Na co se těšíš nejvíce z celého víkendu?

Show? Tak to jste neviděli tým SRTG Prostějov, děláme show na každém Spartan Race a Americe to ukážeme také!

A poslední otázka. Multiring nebo ledové koupání?

Multiring nebo ledové koupáni? Nemám ráda studenou vodu, trochu ironie osudu od bývalé plavkyně. Nicméně ráda bych dala multiring bez koupání.

Děkuji a na viděnou Pett

No Comments

Post A Comment