Česká výprava na MS Spartan Race VI.

01 Říj Česká výprava na MS Spartan Race VI.

Do Squaw Valley, dějiště MS ve Spartan Race, se vydala početná skupina českých závodníků. Sérii předstartovních rozhovorů uzavřeme Tomášem Tvrdíkem. A vy hlavně nezapomeňte dneska fandit!

Ahoj Tome, na OCR scéně jsi trochu nováčkem. Řekni nám něco krátce o sobě?

Řekl bych, že ve svých 31 letech s dvěma dětmi a užasnou manželkou jsem celkem normální člověk, až na to, že k životu potřebuji sportovní výzvy. Jsem celoživotní sportovec, od fotbalu, basketbalu, skatebordingu jsem se dostal až k závodní cyklistice. U té jsem vydržel asi 7 let do mých 21 a byl jsem i v juniorské reprezentaci horských kol. Poté jsem asi najednou dospěl nebo co, nastoupil do práce a začal posilovat. Střihnul jsem si i pár závodů v amatérské lize Strongmanů, ale nakonec jsem se v roce 2012 vrátil k cyklistice. Ze 107kg jsem zhubl na 81kg a povedlo se mi získat akademický titul Mistra republiky v maratonu na horských kolech, kvalifikovat se na závody Světového poháru a být 7. na MČR Crosscountry horských kol, což v zemi s olympijským vítězem Kulhavým je dle mě slušný výsledek.

dsc_0005-2 přes to, že běháš velmi krátce, tak tvé výsledky jsou velmi dobré a běháš pravidelně v TOP 10. Kde jsi se kvalifikoval? 

Jj, OCR se věnuji krátce, poprvé jsem běžel Predatora v Monínci letos v květnu, tam se mi to zalíbilo a řekl sem si, potrénuješ a mohlo by to k něčemu vypadat. A tak sem se tomu začal věnovat, vyhledávat další závody a trénovat. Spartana jsem věžel pouze jednoho a hned ten první v Litovli pro mě znamenal 5. místo a tím pádem kvalifitkaci na MS.

Kdy jsi se rozhodl, že pojedeš na MS?

Když jsem si spočítal, že si to mohu dovolit 🙂 Byla to pro mě příležitost, jak se podívat do Ameriky a zažít zase něco nového.

Jak vypadala tvá příprava na závody?

Jelikož sem začal trénovat až na konci května, tak už nebylo moc času na nějakou vytrvalost atp., takže moje tréninky jsou nejčastěji simulace závodu, takže běhám a do toho makám na workoutovém hřišti. Nic speciálního, tak nějak jak mě to baví 😉

Připravoval jsi se nějak speciálně na MS?

Jelikož od rozhodnutí, že pojedu do samotného závodu bylo něco málo přes měsíc, tak tý specializace moc nebylo. Zaběhl jsem si pár delších běhů okolo 20km a jinak jsem pokračoval v tom, co jsem dělal do té doby, tedy běh v kombinaci s workoutem.

Proběhlo vše v pořádku od cesty až po ubytování? 

Cesta do Californie proběhla úplně bez problémů, vše jsme stihli a našli, takže v pohodě.

Co říkáš na okolí, kde se závody konají?

Okolí je nádherné, nevím co více k tomu dodat. Je tu klid, hory, jezero, skvělé místo pro relax.

Z čeho máš největší respekt?

Jelikož běh trénuji pouze krátce, tak největší respekt mám z délky závodu a druhý strašák je vysoká nadmořská výška. Jsem zvědav, jak v ní bude tělo fungovat.

Zjišťoval jsi si něco z loňského ročníku?

Mám celkem dost informací od Michala Pavlíka, který tu byl již loni a samozřejmě jsem zkouknul i pár videí na Youtube 🙂

Co nadmořská výška a časový posun? Vyrovnáváš se s tím v pohodě?

Jak už jsem se zmínil, tak nadmořská výška je pro mě strašákem a velkou neznámou a jak se s ní vyrovnám ukáže až závod. Ohledně časového posunu věřím, že s tím se do startu závodu dokážu srovnat.

Jaké jsou tvé cíle, se kterými jdeš na start? 

Je pro mě těžké vyřknout nějaký konkrétní cíl. Takhle dlouhý závod jsem nikdy neběžel, takže vůbec nevím, jak se s tím popasuju. Proto použiju ohranou formulaci, že mým cílem je nechat v závodě maximum a co z toho bude za výsledek, opravdu netuším.

No Comments

Post A Comment