Dámské finále – OCR sportovec roku

14 Srp Dámské finále – OCR sportovec roku

Máme tu konečně finále dámské části ankety a představíme vám ty dámy, které od vás dostaly nejvíce hlasů.

Samotná vítězka dámské kategorie asi nikoho nepřekvapí, ovšem může překvapit, že se stala i absolutní vítězkou v počtu hlasů.  Se ziskem 102 hlasů, což je celých 18% ze všech hlasů v dámské kategorii. Velmi zajímavé je, že první tři získaly o dost výrazně více hlasů, než závodnice od čtvrtého místa a dále. Mezi druhým a třetím místem byl rozestup pouhých 5 hlasů. Naopak mezi třetím a čtvrtým místem byla ovšem propast 47 hlasů. Střed tabulky už byl vyrovnanější s rozdílem v jednotkách hlasů. Finálovou tabulku můžete najít úplně na konci článku. Teď už si představme závodnice na příčkách nejvyšších.

 3. místo – PETRA VESELÁ

Ono by to bylo vlastně divné, kdyby Péťa nebyla součástí pomyslného stupínku vítězů i v téhle anketě. Tak nějak k němu prostě patří. Za loňský rok bodově nejúspěšnější závodnice, nasazená jako první žena na trať mistrovství České republiky v OCR, kam si došla pro bronz. Ačkoliv se Petra momentálně soustředí na triatlon, překážkové závody jí pořád nedají spát. O letošním sportovním dění v jejím životě jste se mohli dočíst v tomto květnovém rozhovoru. (http://www.ocra-cz.cz/prekonala-prekazky-a-znovu-tanci-na-trati-petra-vesela/) Do OCR vlaku nasedla Péťa ve Valči v roce 2014, kde dokončila hned jako třetí žena kategorie Open a čtvrtá celkově. Jako mnohým před ní i po ní, jí plazení v bahně zachutnalo, do Bořetic už jela jako Elite woman a odjížděla s trofejí pro třetí nejlepší ženu. Od začátku stála na bedně celkem 27krát, její „nejhorší“ umístění na středoevropských závodech je šesté místo, na evropském šampionátu Spartan Race 2016 místo osmé, na Toughest Malmö 2016 dvanácté a na světovém šampionátu Spartan Race 2016 pak místo dvacáté. Loňské první mistrovství Evropy v OCR sice nedokončila s náramkem, ale zato jako obvykle s úsměvem. A to ani nebudeme zmiňovat její úspěchy v towerrunningu, běžeckém lyžování, biatlonu a duatlonu. Ta holka se prostě nerada nudí, a dělá to sakra dobře.

 

 

2. místo – LENKA VEJDĚLKOVÁ

Drobné závodnici v červeném dresu neřekne většina lidí jinak, než Opička. Její výška ji občas dokáže na závodech pěkně zavařit, Léňa se tím ale nenechá odradit, je to bojovnice tělem i duší. První překážkový závod okusila na Spartan Race v Liberci v roce 2014, tehdy byla 36. nejrychlejší ženou. Na třetím závodu v Bořeticích už brala stříbro v Open kategorii. Od té doby byla na pódiu napříč různými závody vidět nejméně 25krát, na letošním prvním mistrovství ČR v OCR se umístila třetí ve své věkové kategorii a šestá celkově. Mezi největší úspěchy rozhodně patří například třetí místo na mistrovství Evropy Spartan Race v Tatranské Lomnici v roce 2015,  v loňském roce se zadařilo na desáté místo. Obyvatelé Svitavska Lenku odměnili oceněním za mimořádný sportovní výkon v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Svitavska pro rok 2015. Celou letošní sezónu však Lenku provází následky zranění, a tak je nucená spoustu závodů absolvovat spíše v tréninkovém nasazení. Loni byla hned druhá za Petrou ve výkonnostním žebříčku, letos zatím na desáté pozici, protože se věnuje hlavně Spartan Race, který se bohužel do žebříčku prozatím nezapočítává. Léňa ráda tráví čas v přírodě, kde si kromě běhání také ráda zaplave, zaleze po skalách nebo natáhne slackline mezi stromy, její balanc jí můžeme všichni závidět!

 

1. místo – ZUZANA KOCUMOVÁ

O tom, kdo vyhraje tuhle anketu, nebylo zejména v ženské kategorii moc pochyb. V souvislosti se Zuzky jménem už jsme slyšeli mnoho přívlastků. „Úžasná“, „neuvěřitelná“, „železná“, „nesmrtelná“, „dračice“, „stroj“, takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Do roku 2001 byla Zuzka profesionální sportovkyní, jako členka české reprezentace v běhu na lyžích se zúčastnila Zimních olympijských her v Naganu, o rok později se stala juniorskou mistryní světa a nejlepším juniorem v anketě Sportovec roku. Je mimo jiné držitelkou bronzové medaile z Mistrovství světa v běhu do vrchu a zlaté a stříbrné z kvadriatlonu. V 21 letech se ze zdravotních důvodů musela vzdát profesionální sportovní kariéry. A byl to právě Spartan Race, který jí v roce 2014 vlil do žil novou chuť k závodění. Během jednoho roku stihla to, na co se jiní připravují několik let. Vyhrát mistrovství Evropy Spartan Race, vyhrát mistrovství světa Spartan Race, o rok později oboje prvenství zopakovat a k tomu přidat výhru na mistrovství Evropy v OCR a zlato ve smíšené štafetě s Michalem Rajniakem a Petrem Vinickým na mistrovství světa v OCR. V letošním roce si kromě výher na všech možných tuzemských závodech Zuzka připsala zářezy v podobě získání titulu první absolutní mistryně České republiky v OCR, výhry české štafety ve složení Kocumová-Veselá-Tvrdík-Satinský na Shardana Challenge na Sardinii, výhry OCR Series World Finals v Nizozemsku, druhého místa na neoficiálním mistrovství Evropy OCR ve Frankfurtu, druhého místa na oficiálním mistrovství Evropy v OCR v Nizozemsku, a tam také druhého místa české štafety Kocumová-Tvrdík-Krejčí. A my ostatní smrtelníci můžeme jen s otevřenou pusou zírat a držet jí palce na dalších vrcholech druhé poloviny sezóny, na mistrovství Evropy Spartan Race v Andoře, mistrovství světa Spartan Race v Lake Tahoe a mistrovství světa OCR v Ontariu. Zuzka sama sebe označuje za hyperaktivní a nesnáší stereotyp. Kromě překážkových běhů ji můžete potkat i na klasických běžeckých závodech, zejména horských, občas i se sudem na zádech, na běžkách (a to i uprostřed léta – viz Prasoloppet) či na tanečním parketu. O Zuzky oblíbenosti svědčí i fakt, že od vás získala nejvíce hlasů z celé ankety. Aktuálně tahle závodnice světové úrovně kraluje i žebříčku české OCR ligy.

~Kristína~

závodník 1 volba 2 volba 3 volba celkem rozestup od 1. místa poměr hlasů
Kocumová Zuzana 45 38 19 102 18%
Vejdělková Lenka 30 25 32 87 15% 15%
Veselá Petra 26 36 20 82 20% 14%
Königová Petra 19 6 10 35 66% 6%
Dvořáková Martina 19 6 8 33 68% 6%
Hůrková Kristýna 4 12 16 32 69% 6%
Titěrová Barbora 16 6 8 30 71% 5%
Málková Kristína 5 10 15 30 71% 5%
Ševčíková Jana 13 7 4 24 76% 4%
Vytinová Veronika 3 11 9 23 77% 4%
Soumarová Kristýna 0 8 14 22 78% 4%
Schejbalová Tereza 3 5 11 19 81% 3%
Portellová Karolína 10 2 7 19 81% 3%
Vorlová Lenka 2 9 7 18 82% 3%
Ježková Renata 0 7 5 12 88% 2%
VYBER ZÁVODNICI 2 9 12 23
195 188 185 568

No Comments

Post A Comment