Dětské tréninkové skupiny

05 Pro Dětské tréninkové skupiny

Když mi ve čtvrtek přišla na messenger zpráva od Veroniky, zda bych nenapsal do nového Jump Magu článek o trénování dětí a tréninkových skupinách, nedokázal jsem říci NE. Okamžitě mi v hlavě začala rezonovat spousta nápadů a myšlenek. Jen je správně poskládat.

K trénování dětí se člověk vždy dostane jen pár způsoby. Ten první u mě byl ve 20 letech, kdy jsem musel skončit s aktivním sportem a to z důvodu obav ze zranění, které by dozajista zapříčinilo ztrátu zaměstnání. Pokud ale sport milujete, je trénování možnost jak u něho zůstat a dále se rozvíjet. Tak jsem začal s mladšími žáky a během následujících 15 let prošel všechny věkové kategorie, které u fotbalu jsou.

Další osvědčená cesta je ta rodičovská. Před dvěma lety jsme s dcerkou začali navštěvovat tréninky Spartan Kids v Prostějově. Zakladatelka Spartan Training Group Prostějov Petra Stryková, která nás bude letos reprezentovat na mistrovství světa Lake Tahoe v USA, mě tehdy oslovila, zda bych jí s některými tréninky nepomohl a už se to vezlo. Vzhledem k velkému věkovému rozpětí skupiny, která měla být pro děti 3-5 let a zájmu těch starších co potřebovaly něco trochu jiného, byla po vzájemné dohodě vytvořena další  ve věku 5-13 let.

Pro každého trenéra je jedním z nejdůležitějších věcí podpora rodiny, bez které to nemůžete dělat. Moje úžasná manželka přijala pozici asistenta trenéra, fotografa a kameramana v jedné osobě, „Lásko, děkuji za to, že jsi mě našla!!!“ a samozřejmě zkušenosti a znalosti. Těch jsem posbíral velké množství při studiu Fakulty tělesné kultury na Univerzitě Palackého v Olomouci

Dnešní společnost je nakloněna masovým sportům, v nichž je především v rámci tréninku maximální orientace na výkon, hodně se opomíjí rozvoj všeobecných pohybových dovedností. Trénink bývá úzce profilovaný. Každý člověk, jenž se trochu orientuje v problematice sportovního tréninku, ví, jak je důležité se vyhýbat tzv. rané specializaci. Spousta rodičů vede děti ke sportu, aby si vyplnily vlastní sny v domnění, že budou mít doma Jaromíra Jágra, Tomáše Rosického, Tomáše Berdycha nebo jinou hvězdu.

Našimi nejpřirozenějšími pohyby je běhat skákat, podlézat přelézat a šplhat.

Celý článek v  jediném českém a originálním JUMP MAG.

No Comments

Post A Comment