Finále OCR ligy 2017!

29 Lis Finále OCR ligy 2017!

(foto Jan Kolovecký)

Poslední říjnový víkend, zima, déšť, vítr. Počasí, že by jeden ani psa nevyhnal. Navzdory tomu se sešly stovky lidí v parku Čihadla na Černém Mostě v Praze, aby se postavily výzvám nové lokality závodu Gladiator Race. Přestože se nacházela na periferii hlavního města, nabízela trať téměř všechno, co se od takového závodu dá očekávat, kromě závratného převýšení, přirozeně 🙂

Závodníci se v pátek zahřáli 3km nočním závodem, v sobotu pak cca 7km. Ani na jednom nechyběly klasické, ale ani inovované gladiátorské překážky, pár novinek, přeběhy polem i lesíkem, ale především se pořadatelé, navzdory chladnému počasí, nebáli zakomponovat slušné množství vodních překážek.

Na sobotním závodu se rozdávaly poslední body do letošní OCR ligy. Přestože (anebo možná právě proto) se na stupních vítězů objevila známá jména, na nejvyšších stupních ligy se ani v jedné kategorii již změny neudály. Mužský závod vyhrál v celkovém pořadí Jiří Vacík, druhý se umístil Petr Vinický a třetí Marek Kadrmas. Až do 13. místa ligy nebyly ovšem zaznamenány žádné posuny v pořadí. Ženskou kategorii ovládla shora Tereza Tocháčková, za ní Michaela Dani a Veronika Vytinová. Tereza se svým vítězstvím posunula z 21. na 15. místo a Michaela z 8. na 7. místo. Verča si pouze utvrdila svoji druhou a finálovou pozici v lize. Na prvních 6 místech nedošlo k žádným změnám.

V neděli se měl konat druhý závod, bohužel povětrnostní podmínky tomu nepřály, na Čechy se hnala vichřice, a pořádat závod v tomto počasí by bylo životu nebezpečné, proto byl tým Gladiator Race nucen nedělní závod zrušit. Na nejvyšších příčkách ligy by však ani v případě konání nedělního závodu žádné změny nenastaly.

Tabulky ligy k nahlédnutí:

OCR liga ženy
OCR liga muži

 

Vítězi OCR ligy za rok 2017 se tedy stávají Richard Hynek a Tereza Schejbalová! Gratulujeme!


Tímto bychom vás rádi pozvali na večírek, který se bude konat 2. února v George Prime Burger v Praze, kde můžeme společně nad skleničkou dobrého pití třeba zavzpomínat na uplynulou sezónu, pobavit se o plánech v té následující a předat ceny vítězům.

Budeme se na vás těšit! Pozvánka bude vytvořena v nejbližších dnech.

Tým OCRA CZ

No Comments

Post A Comment