Gladiátoři budou v Ráji!

07 Zář Gladiátoři budou v Ráji!

Gladiator Race připraví 15. září třetí závod typu RUN v tomto roce a opět v nové lokalitě! Přibližně 4km závod s nejméně 20 překážkami se odehraje v krásném prostředí Českého ráje, které se vyznačuje borovicovými lesy, rybníky a především vysokými skalami. Zkrátka nepřijdou samozřejmě ani děti! On-line registrace jsou možné pouze do této neděle, pokud ještě váháte, přečtěte si co nám nejen k této události prozradil ředitel závodu Pavel Cibulka.

 

Co si slibujete od nové lokace?
Každá naše lokalita má nějakou přidanou hodnotu. Snažíme se nestavět závod na zelené louce, ale vybrat místo, které je něčím zajímavé. Ať už se jedná o pevnostní město nebo tankodrom, chceme, aby tam byl přesah a typově tuto lokalitu zvýraznilo i několik signifikantních překážek. Třeba i v Praze máme super zajímavé pasáže, které byste tam opravdu nečekali. Nová lokalita na rok 2019 se ponese ve stejném duchu. Chceme, aby závodníky každá lokalita vyloženě bavila a zároveň byla zajímavá i pro jejich doprovod.

Můžeme se těšit na nějakou novou překážku?
Na každém závodě seriálu GR TRIUMPHALIS je jedna až dvě nové překážky. Letos jsme měli novinky snad i na každém závodě ze série RUN. Spoustu stávajících překážek také různě upravujeme. Na Monkey business téměř vždy měníme ručkovací komponenty od SHYBUJ.cz. Stejně tak se vždy mění boulder na překážce AIX.

Čím bys nalákal ryze překážkové závodníky, kteří občas vytýkají GR lehčí náročnost překážek?
Zaprvé, my závod vnímáme jako komplexní servis od registrace, šatny, cateringu až po závod. Snažíme se každý závod postavit tak, aby si ho užili jak hobíci, tak profíci. Chci, aby u nás dostal každý závodník špičkový servis = nadprůměrný závod. Zadruhé, už jsem zmiňoval, že překážky upravujeme. Snažíme se postupně zvyšovat i jejich náročnost. Vidíme, že se účastníci závodů zlepšují a „rostou“ a snažíme se přiměřeně jejich růstu nastavovat i obtížnost překážek.  To znamená, že já chci, aby i někdo, kdo přijede po roce na stejné místo, řekl „Super, jste zase o kus dál a bylo to lepší než loni“. Chceme aby úroveň závodu rostla celkově. Zatřetí se snažíme, aby závod byl zábavný a zážitkový. A to nejenom na trati, ladíme doprovodný program do posledního detailu.

Chystáte nějaké významné změny do budoucna?
Kdo nás zná a sleduje, ví, že GLADIATOR RACE se změn nebojí. Inovujeme co to dá. Ať už jde o překážky, medaile, lokality, systém startu a měření, nové kategorie nebo hendikepy. Zkoušíme nové věci, některé úspěšně, jiné rušíme. Momentálně řešíme několik zásadních věcí, ale nebudu prozrazovat. Musím se pousmát, když si vybavím, co všechno jsme už řešili…

Jak se vám osvědčilo zavedení FUN vlny?
Kategorie FUN (volitelné absolvování překážek) si rychle našla své příznivce. Stejně jako kategorie FAMILY (kde mohou děti běžet v doprovodu rodičů). Vytváření nových kategorií jsou kroky, které byť jsou organizačně náročné, přispívají k popularitě překážkových běhů obecně.

Čím se GR liší od ostatních závodu?
Já vnímám na závodech obrovsky přátelskou a pozitivní  atmosféru. Tady musím poděkovat hlavně našemu realizačnímu týmu. Kolik překážek už jsme společně překonali? Děkuji! Ale nechť hodnotí hlavně závodníci.

GLADIATOR RACE / RUN PARDUBICE 2018 official

GLADIATOR RACE / RUN PARDUBICE 2018 officialVšem závodníkům a dobrovolníkům 👍DÍKY ZA PARÁDNÍ "RUN"! 👌Sportovní park Pardubice Sportvisio

Zveřejnil(a) Gladiator Race dne Pátek 17. srpen 2018

 

Jirka Cimler, team OCRA CZ

No Comments

Post A Comment