I v náročných podmínkách se reprezentanti dostali v Kutné Hoře na pódium

18 Dub I v náročných podmínkách se reprezentanti dostali v Kutné Hoře na pódium

Kutná Hora – Čeští reprezentaci OCR se představili o víkendu na třech akcích. V sobotu běželi Spartan Sprint v Kutné Hoře a Mnichově. Druhý den pak Spartan Super opět ve středočeském historickém městě.

V obou dvou dnech vystoupala na stupně vítězů kutnohorská Martina Fabiánová (na foto vlevo). „Moc jsem si přála skončit doma na bedně. V sobotu jsem skončila druhá, když jsem netrefila oštěp. Kristýna Hůrková běžela skvěle. V neděli byla velká zima, což mi nesedí. Nakonec jsem dělala devadesát angličáků a bojovala o druhé místo, které jsem prohrála při zbytečné ztrátě času na oštěpu. Ale i z bronzu jsem měla radost, když jsem pak konečně rozmrzla,“ usmívala se Fabiánová.

V sobotu ji na pódiu doplnily kolegyně z reprezentace. Vyhrála kolínská Kristýna Hůrková (na foto uprostřed) a třetí byla Vendula Soukupová z Králova Dvora (na foto vpravo). „Byla mi zima od začátku až do konce a běh v chladném potoce udělal taky své,“ smála se vítězka Hůrková a pokračovala: Největší zádrhel jsem měla na Z-wall, prsty byly zkřehlé a do stehna mě brala křeč, věděla jsem však, že nemůžu udělat chybu, tak jsem si dala na čas. Po celou dobu mi holky dýchaly na záda, a tak bylo jasné, kde se bude rozhodovat. Když jsem přiběhla k oštěpu, tak jsem nemyslela na nic. Štěstíčko stálo při mně a já trefila. Jsem moc ráda, že se mi první start za českou reprezentaci povedl.“

Třetí žena Vendula Soukupová měla po sobotě velkou radost: „Sobotní boj mi vynesl krásné třetí místo, které mě neskutečně nakoplo do celé sezony. Nedělní závod byl, byť v městských podmínkách, extrémním závodem. Kvůli zimě jsem bojovala sama nad sebou hlavně psychicky, jelikož jsem po plavání v rybníce necítila ani ruce ani nohy a nepodala jsem takový výkon, jaký bych si představovala.“

Druhý den uspěla ostravská Adéla Voráčková, která nechala všechny soupeřky za sebou. Kluci se v sobotu umístili v Kutné Hoře i Mnichově mimo pódium, ovšem všichni v elitní desítce. Neděla už byla pro všechny náročnější. Za vytrvalého deště si pro třetí místo doběhl z českých reprezentantů jen Pavel Hrdina. „Bohužel v závěrečné fázi závodu jsem chyboval celkem třikrát na překážkách, což znamenalo propad pořadím na třetí místo v cíli. Počasí udělalo i z jednoduchých překážek náročné, takže v elitní skupině chybovalo mnoho dalších závodníků,“ popsal závod bronzový muž.

 

VÝSLEDKY REPREZENTANTŮ

Spartan Sprint Kutná Hora – ženy
1. místo: Kristýna Hůrková (Kolín)
2. místo: Martina Fabiánová (Kutná Hora)
3. místo: Vendula Soukupová (Králův Dvůr)
5. místo: Adéla Voráčková (Ostrava)

Spartan Sprint Kutná Hora – muži
4. místo: Petr Dorňák (Frenštát p. R.)
6. místo: Jiří Vacík (Praha)
7. místo: Tomáš Tvrdík (Kutná Hora)

Spartan Sprint Mnichov – muži
8. místo: Petr Vinický (Dolní Bousov)
10. místo: Richard Hynek (Moravany)

Spartan Super Kutná Hora – ženy
1. místo: Adéla Voráčková
3. místo: Martina Fabiánová
5. místo: Vendula Soukupová

Spartan Super Kutná Hora – muži
3. místo: Pavel Hrdina
4. místo: Tomáš Tvrdík
5. místo: Richard Hynek
7. místo: Jiří Vacík
9. místo: Petr Dorňák
10. místo: Pavel Krejčí (Plzeň)
17. místo: Petr Vinický

No Comments

Post A Comment