Jarní klasika v Plzni

10 Kvě Jarní klasika v Plzni

Tradiční jarní klání v Plzni pod hlavičkou Predator Race odstartovalo další rozdělování bodů do OCR ligy při již tak nabitém závodním víkendu. Aby toho ovšem nebylo málo, ve hře bylo i deset míst v elitní kategorii s kvalifikací na Mistrovství Evropy v OCR. Letošní jarní RUN sliboval zajímavou podívanou.

Organizátorský tým neponechal nic náhodě a připravil několik novinek na již osvědčené trati. Divácky atraktivní skluzavka se přesunula téměř naproti vchodu do areálu. Na ni navazoval weaver, ale tentokrát pouze pro elitní vlnu.  Další novinkou, kterou musel ocenit úplně každý, byl mrakodrap. Zhruba na druhém kilometru se před závodníky postavil patnáctipatrový mrakodrap, který se vybíhal až nahoru a zase dolu. Moc pěkná vložka.

Poslední novinkou bylo proběhnutí Predator Gymem. Téměř poslední překážka na trati v podobě ručkování v novém gymu. Organizátoři tak dali každému nahlédnout do své tréninkové „svatyně“. Zbytek trati se odehrával po již známé trase centrem města.

A jak samotný závod probíhal?

Závod nám otevřela elitní vlna, po které se začaly hrnout v pravidelných intervalech další a další vlny. O vítězství si to od začátku rozdal Petr Vinický s Petrem Cenigou ze Slovenska. Po závěrečném nástupu na skluzavce byl nakonec štastnější český borec, a vyhrál tak i celý závod. Jako třetí doběhl jeho týmový kolega Lukáš Novák. Na čtvrtém místě, ale pomyslném třetím mezi českými běžci, v elitní vlně se umisťuje Michal Štohanzl. Do hry o body však výrazně promluvili i závodníci z dalších vln. Druhé místo v absolutním pořadí bral vítěz open kategorie Petr Kamič. Tito závodníci si na trati Predator RUN připsali do OCR ligy nejvíce bodů.

Ženská část závodu přinesla malé překvapení. Dost nahlas o sobě dala vědět Veronika Hynková, sestra Richarda Hynka, loňského vítěze ligy, která s náskokem vyhrála celý závod. O skoro čtyři minuty následována Petrou Veselou na druhém místě. Elitní podium uzavřela Michaela Dani. Stejně jako u mužů do absolutního pořadí promluvily závodnice z dalších vln. Zejména Petra Holcová, vítězka open vlny, která se umístila v absolutním pořadí žen na druhém místě.

Organizátorský tým ukázal svou kreativitu a již několikrát proběhnuté tratě Plzně dokázal obohatit o několik novinek, které potěšily nejedno OCR srdce.

Pořadím ligy na začátku sezóny zamíchal o posledním dubnovém víkendu nejen RUN, ale i Sprint v Kutné Hoře, o němž si něco málo povíme v příštím článku.

Aktuální pořadí OCR ligy si můžete prohlédnout na webu:

http://www.ocra-cz.cz/ocr-liga-2018-zeny/

http://www.ocra-cz.cz/ocr-liga-2018-muzi/

http://www.ocra-cz.cz/ocr-liga-2018-muzi-2/

http://www.ocra-cz.cz/ocr-liga-2018-zeny-2/

 

Další body do ligy se budou rozdávat ve velkém na Predator Race Master Weekend 26.-27.května na Monínci! Nedělní Masakr je zároveň druhou zastávkou OCRA poháru!

 

Petr Vinický, OCRA TEAM

No Comments

Post A Comment