Ledový Spartan vstupuje do sezóny

23 Úno Ledový Spartan vstupuje do sezóny

Spartan Race otevřel sezónu v hlubokém libereckém sněhu.

Jedna velká pozitivní novinka pro OCR ligu 2018 je dohoda s vedením Spartan Race Czech Republic o začlenění jejich závodů do letošního ročníku. Pojďme se tedy podívat, jak vypadalo zahájení sezóny na zasněžených stráních Ještědu.

Počasí a povětrnostní podmínky nemohly vypadat lépe. Mráz, hromady čerstvého sněhu a ryze zimní krajinu musel přivítat každý závodník, který si zaškrtl Winter Sprint do svého závodního kalendáře. Co ovšem těšilo závodníky, přidělávalo vrásky na čele pořadatelům. Ale myslím, že se jim i přes návaly sněhu a pár komplikací povedlo udělat parádní zimní závod. Přesunutá festival aréna z jedné strany Liberce na druhou pod skokanské můstky byla rozhodně plusem. Potemnělá a stále ještě částečně zamrzlá festivalka před startem měla skoro magickou auru.

Trasa takřka hned po startu vedla do strmého kopce, kde zejména první vlny šly po kolena v hlubokém sněhu. Následovalo několik pasáží běhu po více či méně uježděné cestě směrem vzhůru a dokola Ještědu. První významnější zastávka byla u „A“ monkey baru a oštěpu, kde hodně závodníků okusilo, jak se dělají burpees ve sněhu. Následný krátký seběh s pokusem přejít slack line byl součástí luxusního seběhu hlubokým sněhem do festivalky, kde byl přichystán poslední nášup překážek. Zábavnou jízdou na pytli počínaje, přes traverse wall a multi rig konče. Probíhání závodu festival arénou je věc, která je atraktivní nejen pro diváky, ale i samotné závodníky.

A jak probíhal samotný boj o body do OCR ligy? V mužské kategorii došlo k brzkému vyautování jednoho z favoritů Tomáše Tvrdíka chvíli po startu, kde se čtveřice závodníků v čele vydala chybně po dětské trati, která měla bohužel stejnou barvu značení, jako trať dospělá, a vzniklou ztrátu už bylo téměř nemožné dohnat. O pomyslné české podium se tedy rozhořel boj úplně jinde. Velkou roli hrálo zvládnutí překážek, přičemž velké množství závodníků začalo chybovat a propadat se pořadím. Všem nakonec vypálil rybník Josef Havlíček, pro kterého to byl vůbec první OCR závod a i přes 150 angličáků díky famóznímu běhu obsadil první místo mezi CZ muži a celkově druhé v elitní kategorii. Na pomyslné druhé české místo se vyšvihl Dominik Slováček, který startoval až z OPEN vlny. Nicméně i přes zástupy lidí na vyšlapané trati dosáhl třetího nejlepšího času dne. Výrazně horším během, ale čistý zápisem z překážek patřila třetí příčka pro české závodníky a zároveň i v elitní kategorii Petru Vinickému, který se díky tomuto výsledku dostal do čela OCR ligy.

Dámská část závodu měla na startu také svou favoritku, a to domácí Zuzku Kocumovou, která si přezula lyže na běžecké boty a zaslouženě vyhrála svou elitní kategorii a zároveň si připsal nejvyšší počet bodů do ligy. Druhé místo u českých závodnic stejně jako u mužů bere závodnice z OPEN vlny Markéta Novotná. Ovládla i svou kategorii OPEN.  Jako třetí se umístila Kristýna Hůrková a do žebříčku zapisuje body za třetí místo mezi ženami. Taktéž ji patřilo první místo ve své věkové kategorii.

Důležité body si připsal Lukáš Hanyk s Markem Kadrmasem, kteří obsadili třetí resp. čtvrté místo. První místo, jak již bylo zmíněno, patří momentálně Petru Vinickému následovaného Tomášem Tvrdíkem na místě druhém. Celou pětici ligy uzavírá první muž dne Josef Havlíček. Změny se udály i v ženské části žebříku, na první místo poskočila Veronika Vytinová. Ze čtvrtého místo na druhé se dostala Tereza Tocháčková. Původně po Taxis první Anna Pavelková spadla na třetí místo, přičemž v Liberci nestartovala. Průběžné čtvrté bramborové místo díky plnému zápisu z Liberce zabírá Zuzka Kocumová a pětici uzavírá Markéta Novotná, taktéž díky zápisu z libereckého Winteru.

Winter dostál svého jména a přichystal spoustu sněhu a zábavy pro každého. Kéž by takhle zasněžený byl každý zimní závod. Trať zábavná a náročná, překážky ve sněhu zrádné. A spousta angličáků do měkkého sněhu. Takový byl premiérový závod v roce 2018 pro Spartan Race a zároveň druhý, který se promítl do pořadí OCR ligy.

Průběžné pořadí OCR ligy:

TABULKA ŽENY

TABULKA MUŽI

TABULKA ŽENY – DLE VĚKOVÝCH KATEGORII

TABULKA MUŽI – DLE VĚKOVÝCH KATEGORII

 

Průběžné pořadí ligy po dvou závodech:

Muži:

Vinický Petr        – 790b

Tvrdík Tomáš     – 650b

Hanyk Lukáš      – 540b

Kadrmas Marek – 520b

Havlíček Josef    – 500b

Ženy:

Vytinová Veronika – 710b

Tocháčková Tereza – 505b

Pavelková Anna      – 500b

Kocumová Zuzana  – 500b

Novotná Markéta   – 450b

No Comments

Post A Comment