Liga po Heroes Race – OCR pohádka pod zámkem

29 Srp Liga po Heroes Race – OCR pohádka pod zámkem

Hradec nad Moravicí = Heroes Race = závod pod zámkem, vodou i bahnem. Tato rovnice platí, i kdyby trakaře padaly.

Třetí červnový víkend byl jeden z těch závodně nabitějších. Kromě gladiátorského zápolení v Holicích se bojovalo i ve Slezsku, konkrétně v Hradci nad Moravicí, kde si pro vás dvě trasy připravil tým Heroes Race už potřetí. Počasí bylo od rána pošmourné a deštivé, ale závodníci nejsou z cukru a nenechali se zimou vyvést z míry. Některé to pouze přimělo rozmyslet si start v obou závodech.

Delší, cca 16km trasa byla odstartována ráno úderem desáté hodiny. Na start se tváří v tvář první překážce – hráčům amerického fotbalu postavila známá jména, dvojnásobný vítěz předchozích ročníků Aleš Velička přijel obhájit prvenství v těžké konkurenci, kterou tvořil například Jiří Vacík, Richard Chrappa, Bohuslav Šála, Milan Linka, bratři Vorobokové či bratři Simandlové. O první místo se bojovalo po celou dobu závodu, Aleš byl Jirkovi v patách po celý čas, přituhovat začalo v poslední části trati, kde Jirka ztratil na originálních překážkách, které jinde nenajdete, chůzi na chůdách nebo potápění pro minci. Jak už to tak ale v tomhle sportu bývá, nakonec chybu udělal i Aleš na poslední překážce a zatímco odbíhal handicap, Jirka si doběhl pro těsné vítězství s časem 1:39:53, díky kterému v lize opět odskočil od druhého Jakuba Podzimka, a to o necelých 800 bodů celkem. V mužské tabulce se tedy pořadí až do 7. místa nezměnilo, ale do TOP 10 se po tomto závodu dostali už oba bratři Vorobokovi, Tomáš na 8. a Lukáš na 9. pozici. Radek a Ondra Simandlovi poskočili na 12. a 14. místo, připsali si body i za krátkou trať.

Ženám dlouhé trati vévodila elitní slovenská závodnice Bronka Mrákavová, náročný závod dokončila za 2:18:29. Druhá nejrychlejší závodnice v cíli Kateřina Hollá Lindnerová dodatečně uznala svoji chybu při plnění handicapu na překážce, proto jsme se dohodli na nepřipsání jejích bodů do ligy, kterými by se do tabulky bývala uvedla poprvé. Pořadí na stupních vítězů se sice neměnilo, ale pořadí ligy ano. Kristíně Málkové se třetím místem povedlo změnit pořadí TOP 3 ženské ligy, připsala si totiž dostatek bodů, aby se posunula ze čtvrtého na druhé místo.

V poledne odstartoval závod na krátké 7km trati, v mužské kategorii se až do čtvrtého místa seřadili závodníci, které jsme doposud v tabulce zaznamenané neměli, a tak nám tam hned přibyla nová jména – Jakub Ludvík, Martin Navařík, Martin Turek a Michal Gono. Pátý Vojta Bubeník skočil z 330. místa na 77. Nejrychlejší ženou krátké trati byla Kristýna Hůrková, pro kterou to byl teprve druhý zářez do žebříčku a posunula se na aktuální 10. místo. Druhou Janu Ševčíkovou vynesl její trumf z 57. na 21. místo. Bronzová závodnice Katka Valentová, stejně jako spousta soupeřek za ní, se zapsala do tabulky poprvé.

Heroes Race letos opět nezklamal nápaditostí jak trati, tak překážek. Přestože (a možná právě proto) organizační tým zvládá jen jeden závod ročně, o to více srdce do toho dávají, připravili kvalitní závod, který závodníky prověřil po všech stránkách. V krásném prostředí zámeckého parku a útulného zázemí je to kouzelná kombinace pro nás OCR závodníky. Ukázaly se však i povahové rysy závodníků, někteří si zřejmě myslí, že na malých lokálních závodech se podvádění neřeší a není vidět, ale jsou na omylu a jednou na ně taky dojde. #onlytheweakcheat

Přejeme Heroes Race, aby se jim nadále dařilo a do budoucna mohli rozšířit portfolio.

Pořadí ŽENY – OCR LIGA

Pořadí MUŽI – OCR LIGA

Kristína

 

 

No Comments

Post A Comment