Nastal čas pro Českou reprezentaci OCR!

15 Bře Nastal čas pro Českou reprezentaci OCR!

Česká republika má mnoho skvělých závodníků, kteří pravidelně stojí na „bedně“ závodů Spartan a OCR po celém světě, a proto se asociace Spartan CZ a OCRA CZ na konci roku 2018 rozhodly vytvořit společný národní reprezentační tým pod názvem Česká reprezentace OCR. Tenhle sport je nový, ale rychle se vyvíjí, a my si dovolíme tvrdit, že Česká republika patří ke světové špičce.

Každý z nás je vždy hrdý, když vidí vlát českou vlajku na pódiu, a my si přejeme ji vidět co nejčastěji. Někdo může říct, že jsme to měli udělat už dávno, a má pravdu, ale na druhou stranu bychom udělali mnoho chyb, kterých se nyní vyvarujeme. Lepší začít pozdě než nikdy, a jednoduše řečeno, teď je ten správný čas. Velice důležitým aspektem je naše spolupráce mezi Spartan CZ a OCRA CZ, která je velice pozitivní již od roku 2018 a bez níž by to nefungovalo.

Česká reprezentace OCR je vedena Martinem Turkem a Kristínou Málkovou. Martin Turek reprezentuje Spartan CZ a Kristína Málková OCRA CZ. Společně tak budují vše od základů. Mediální zastoupení má na starosti Michal Pavlík a grafiku Martin Dvořák. Pracujeme jako jeden tým, který má stejné cíle.

Jak se dostat do reprezentace?

Je to jednoduché, do širšího výběru reprezentace se dostane každý, kdo na to má výsledky v elitní kategorii. Není to o kamarádství, je to o těch nejlepších, kteří mají největší šanci nás co nejlépe reprezentovat na různých šampionátech. Atleti za to nic nedostávají, je to pro ně hrdost a čest být v národním týmu. Výběr atletů je zcela v kompetenci Martina a Kristíny.

Jaké má reprezentace cíle?

Co se sportovních cílů týče, tak Česká reprezentace OCR se v roce 2019 zúčastní následujících šampionátů a sérií: mistrovství světa a Evropy Spartan, mistrovství světa a Evropy OCR, mistrovství světa Spartan Trifecta, Spartan národní série CEU (ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko a Rumunsko), Spartan národní série Španělska, Spartan národní série Itálie, Spartan národní série Německa a Rakouska.

Dále bychom rádi propojili český reprezentační tým s OCR komunitou prostřednictvím různých aktivit na závodech v ČR. Na hlavních šampionátech bude mít český reprezentační OCR tým národní dresy, na kterých se nyní pracuje.

Kteří atleti jsou v širším týmu České reprezentace OCR?

Aktuálně je tam devět mužů z deseti: Petr Dorňák, Pavel Hrdina, Richard Hynek, Pavel Krejčí, Lukáš Novák, Tomáš Satinský, Tomáš Tvrdík, Jiří Vacík a Petr Vinický.

A také sedm žen z deseti: Martina Fabiánová, Kristýna Hůrková, Zuzana Kocumová, Tereza Schejbalová, Vendula Soukupová, Zuzana Šašková a Adéla Voráčková.

Jak volíme, kdo pojede na jednotlivé šampionáty?

Jsme na začátku naší cesty, takže jedním z našich cílů je minimalizovat náklady pro jednotlivé závodníky (registrace, cestování, ubytování), kteří se chtějí daných šampionátů zúčastnit. Všeobecně je to velice nákladné, takže jsme zatím všichni limitovaní financemi, ale věříme, že s úspěchy českého národního týmu se situace bude jen zlepšovat. Každý člen v týmu je unikátní, a podle toho se budeme snažit vše plánovat tak, abychom měli co největší šanci na úspěch.

Jsme na začátku budování českého reprezentačního týmu, a proto bychom vás rádi požádali o pomoc ve sdílení všech informací ohledně našeho týmu na sociálních sítích, díky tomu se český reprezentační tým dostane do povědomí více lidí, médií a potenciálních partnerů. Jsme vděční, že pozvánku do týmu bez zaváhání přijali všichni atleti, které jsme oslovili. Pro každého z nich je to čest, a udělají vše proto, aby ta česká vlajka vlála na stupních vítězů co nejčastěji. Sledujme se pomocí hashtagu #ceskarepreOCR

 

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment