Nejlepší OCR závody v ČR

24 Říj Nejlepší OCR závody v ČR

Láká vás OCR závod a nevíte, na jaký se vydat? Nebo checete vyzkoušet něco jiného, než co jste doposud absolvovali? Tady je stručný přehled toho, kde všude vás nechají nosit pytle s pískem po sjezdovce nebo provádět důkladně bahení procedůry.

PREDATOR RACE

Česká serie překážkových závodů, která vás přesvědčí o tom, že na tréninku máte stále co dohánět.. Na každém závodu vás něčím novým překvapí. Což je ostatně jejich velká výhoda. Nejsou vázaní licencí, a tak si s tratí a s překážkami opravdu dovedně vyhrají. Na trati je vždy hodně ručkování, nošení těžkých pytlů nebo poznávacích běhů potokem či vodou. Ano, když zmiňuji vodu, tak Predator Race je mistrem ve skluzavkách. Při absolvování takového závodu okusíte široké spektrum překážek hodně podobných sériím, které se běhají na severu, jako např. Toughest, Strong Viking apod. Před každým závodem lze vidět celou trasu na mapě i s překážkama. Což je fajn. Vidět ovšem není převýšení, které bývá takové, abyste cítili nohy ještě několik dní po závodě. Legendárními překážkami se staly Mega vlna, klavír nebo skluzavka.

SPARTAN RACE

Ne úplně nejstarší závod na území České republiky, ale 100% nejznámější pořadatel OCR závodů v čechách a zemích V4. Spartan Race (SR) vznikl v USA odkud se postupně rozšířil po celém světě. Zájímavou historii, jak vznikl, si můžete přečíst na jejich stránkách.

Jak už jsem zmíňil, tak závod pochází z USA. Tzn., že je i licencovaný co se překážek týče. Z výhody velkého bráchy v USA může tedy být i nevýhoda, protože na každém závodě v podstatě víte, co vás čeká.

Na druhou stranu má tento závod fajn atmosféru a pro nováčky je dobře čitelný. Přípravou na tento závod se zabívá i mhoho tréninkových skupin, které jsou přímo se Spartan Race spojeny.

GLADIATOR RACE

Poměrně zajímavá série závodů, které se od předchozích dvou liší hlavně tím, že si může říkat  “MUD RACE”, nebo-li špinavý/bahnitý závod. Organizáři si dávají záležet, aby závodníci do cíle doběhli opravdu špinaví. Nutno podotknout, že se to Gladiatorovi zatím daří. Překážky jsou více méně podobné jako u ostatních závodů. Za nesplnění překážky se dělají angličáci nebo trestné okruhy. Záleží na typu překážky a možnostech trasy.

ARMY RUN

Militarizovaná série OCR závodů s podporou armády je zas trochu jiným stylem. Na výstavbě se podílí profesionální vojáci a vy dostanete ochutnat trochu toho vojenského drilu. Lokalita závodů je jednou z jeho předností – zpravidla se podíváte na vojenská cvičiště. Je to tedy unikátní možnost zazávodit si na místech, kam se jinak nemusíte dostat. Specialitkou organizátorů je střílení závodníků kuličkovkou (samozřejmě, že ve vší opatrnosti) nebo krmení vašich unavených svalů sušenými červy.

HEROES RACE

Nejmenší z uvedených závodů. Za rok se pořádá pouze jeden závodní víkend se závody na 2 distance – na 7km a na 13km. Překážky jsou opět podobné, ale nelze nevyzdvihnout skvělou rodinnou atmosféru.

Kompletní informace o závodech najdete v aktuálním čísle JUMP MAGu.

No Comments

Post A Comment