Nejmladší z rodiny OCR závodů se hlásí o slovo. Překážkáč poprvé vystrčil drápky.

03 Srp Nejmladší z rodiny OCR závodů se hlásí o slovo. Překážkáč poprvé vystrčil drápky.

V červenci se objevil na závodní scéně nový podnik pod názvem Překážkáč. Díky pozitivním ohlasům a originálním překážkám jsme se rozhodli i my tuto sérii podpořit. Díky tomuto partnerství můžeme navíc našim členům nabídnout 15% slevu na jeho listopadové pokračování. A jaký vlastně premiérový závod byl, vám níže přiblíží jeho vítěz Lukáš Novák hájící barvy našeho ELITE teamu.

 

Byl závod, jak napovídá jeho název, hlavně o překážkách?

O překážkách rozhodně byl. Zejména přírodních překážek zde bylo až až. Bahno, mraky vody, bažiny. Osobně bych se příště nebál přidat 3-4 další těžší umělé překážky. Ale otázka zněla jasně: Bylo to o překážkách? Když sečtu umělé a přírodní, tak rozhodně bylo.

Lišil se něčím od stávající nabídky konkurenčních podniků?

Závod se lišil rozhodně originalitou překážek. Kluci mají dobré nápady a rozhodně nic nekopírují, za což dávám obrovský palec nahoru. Myslím, že se do budoucna máme na co těšit.

Jaká překážka Tě nejvíce zaujala?

Zaujaly mě všechny nové překážky, které byly nové a originální. Konkrétně Monkey bar, který byl hned na začátku trati, šoupání v lese, kláda s provazem, kolíky zavěšené na mostě, šoupání lanem po kládě, šplh na řetězu a twister. Všechny tyto překážky jsem viděl poprvé a byly hodně zábavné! Kdybych ale měl vyzdvihnout nejlepší, tak asi právě Monkey bar hned na začátku. Jednalo se o kombinaci žebříku na lanech, lano, klopka, kláda s dírami, baseballové pálky a točitá vrtule. Po závodě jsme zde strávili hodně času zkoušením různých komb. 😀

V listopadu bude další pokračování série. Uvidíme Tě na trati?

I přes to, že je pro mě listopad spíše už regeneračním měsícem, budu se snažit dorazit. Organizátoři slibují mnoho nových a originálních překážek. Tak aspoň jak se říká: Tréninkově 🙂

Na co bys případně nalákal své konkurenty, kteří zvažují účast?

Jak jsem již psal v předešlé odpovědi; jednoznačně originalita jednotlivých překážek. Dále příjemná rodinná atmosféra a krásné trofeje pro vítěze.

Máš nějaký vzkaz pro pořadatele; na co se zaměřit, co zlepšit, případně v čem pokračovat?

Podle mého názoru mají našlápnuto na super závod, co se překážek týče! Určitě bych se zaměřil na jednotlivé překážky. Mají mnoho zkušeností a šikovných rukou, které by mohly udělat opravdu těžké a zajímavé překážky. Nošení pneu, bahno, potoky, … takových závodů je mraky a byla by škoda, kdyby jádro Překážkáče spočívalo v takových překážkách. Chtěl bych zde narazit na téma, které se v posledních dnech hodně řeší, a to je obtížnost překážek. Všichni se bojí, že překážky budou moc těžké a lidi se kvůli tomu nebudou hlásit na závody. Prostě si myslím, že nechtějí překonávat své limity a tvrdě trénovat. Je to obrovská škoda. Všechny překážky byly originální a zábavné, ale moc lehké. Teď záleží, jakou cílovou skupinu chce závod Překážkáč oslovovat. Na mně rozhodně nezáleží, ale bylo by fajn, kdyby tu byl závod, kde se konečně pořádně vyřádíme na různých monkey barech, stěnách, ručkování atd. Ať bude závod pokračovat jakýmkoliv stylem, přeju mu hodně úspěchů a bude mi vždy ctí být na startu.

 

Jirka Cimler
team OCRA CZ

No Comments

Post A Comment