OCR v Polsku – Runmageddon

08 Říj OCR v Polsku – Runmageddon

Jaký je Runmageddon? Tak to se dozvíte z článku Katky Bednářové – Müllerové.

 • Registrace: registrace probíhá stejně jako u nás – buď on-line, nebo na místě (ale stejně jako u nás, je omezený počet závodníků). Co se týče cen, řekla bych, že je závod o trochu levnější, než u nás. Cena je odstupňovaná datem registrace a platby. Např. Ultra, které jsem kupovala v posledním termínu mě přišel v přepočtu na 2100,- .Startuje se ve vlnách: elitní vlny, kde se vyhlašují nejlepší závodníci; open vlny, ty už ale vyhlašované nejsou.
 • Výdej start. balíčků: Co se mi hodně líbí je systém vyzvedávání startovních balíčků – vyžadují QR kód a občanku. Kód naskenují, na tabletu podepíšeme reverz, zkontrolují OP a vydají balíček. V balíčku je vždy nápoj, nějaké to mlsání, tričko a pár letáčků.
 • Start závodu: před vpuštěním na start probíhá takový rituál – kratší proslov pána v obleku, potom si s každým z nás plácne a jdeme do “koridoru”. Maličko mě mrzí, že vůbec nevím, co nám říká, ale atmosféru udělat rozhodně umí. V koridoru nás čeká rozcvička v celkem zábavné formě 🙂
 • Závod je samozřejmě měřený čipem, startovní číslo je uvedené na pásce na ruce, které slouží i pro úschovnu, ale číslo píší i fixou na tvář.
 • Zázemí závodu: zázemí mají vždy perfektní, jako u nás. Klasika – úschovna, sprchy, Toiky. Sponzorské stánky, stánky s různými soutěžemi atd.
 • Závod: rozhodně musím říct, že je o hodně těžší, než závody u nás. Dost mě překvapuje i bezpečnost na překážkách, kterou vůbec neřeší. Co se týče tras, i zde bývá kvalitní převýšení, ale sjezdovky nečekejte.. záleží teda na lokalitě závodu, třeba závod v uhelných dolech byl dost výživný. Musím ale pochválit značení trati – myslím, že není šance zabloudit. Po celé trase jsou po obou stranách natažené pásky.
 • Překážky: jak už jsem psala, jsou o dost těžší, než u jiných závodů – hodně překážek je na ruce, nechybí ani vysoké stěny, některé fakt přehnaně vysoké, balanc, šplh, nošení břemen apod. Dále si hodně libují ve vodních překážkách a blátě. A to za jakéhokoliv ročního období či počasí.
 • Cíl: po doběhnutí dané úrovně závodu

– Intro (3km/15překážek)

– Rekrut (6km/30překážek)

– Classic (12km/50překážek)

– Hardcore (21,097km/70překážek)

– Ultra (42,195km/140překážek)

– 12h (trasa Classicu, která se běží 12hod).

– Mají i trasy pro děti a rodiny.

dostanete v cíli medaili a tubus. Nechybí ani občerstvení od sponzorů a finální foto u zdi.

 • Weteran: Weteránem se stanete ve chvíli, kdy zaběhnete Rekrut, Classic a Hardcore. Získáte něco, jako u Spartana Trifektu. Po doběhnutí dostanete stojánek, kde si všechny tři medaile vložíte.
 • Co mě mrzí je poctivost závodníků. Open vlny totiž vůbec neřeší burpees – 20 burpees za nezdolání překážky. Buď burpees nedělají vůbec, nebo jich udělají pár a pokračují dál. Takže než jsem pochopila jejich systém, plácala jsem se v burpees zóně většinou sama
 • Je to určitě příjemné oživení od “našich” závodů, nová zkušenost, nové zážitky. Závod doporučuji všemi deseti:) a dokonce se špitá, že v příštím roce by měl Runmageddon zavítat i k nám do Česka.
No Comments

Post A Comment