OCR víkend – Spartan Race Kaprun

20 Led OCR víkend – Spartan Race Kaprun

Za tímto se ohlédla Lenka Butorová, která je ostřílenou OCR závodnicí a mnoho z vás ji jistě zná.

„Sobota – Super, 12 km, 720 m nastoupáno. Na trati nám pořadatelé nabídli celkem 29 překážek. Bez rouhání se, můžu s klidným srdcem říct, že toto byl pro mě nejtěžší Super, co jsem kdy běžela. Na trati jsem potkala všechno, co může příroda nabídnout (krom tepla) – sníh, led, zmrzlé bahno, i vodopádem nás prohnali, ale ty výhledy, ta panoramata…nádhera a vše zlé bylo náhle zapomenuto.

Startovalo se, jak jinak, do kopce. Teda do kopečku, ten největší krpál přišel asi 500 metrů od startu. Snažím se prodrat více dopředu, ale v hlavě mi stále dokola rezonuje hlavní myšlenka – nepřepálit začátek! Po překonání několika úvodních překážek na rozehřátí, dobíhám k Olympusu, který je namrzlý, ale i mokrý, jak to pomalu začalo pod sluníčkem tát. Padám a přichází prvních 30 burpees. No nic, fičím dál, kdy následuje rovinka s různými překážkami a pomalu směřujeme na hrad. Před ním však na nás čeká Beater. Opět z něj kape voda a mně se podaří dostat až na poslední trubku, kdy konečně šmátrám po zvonečku……a vedle dalších 30.

Následoval doběh na hrad, kde jsme vyfasovali řetěz a alou na “prohlídku” hradu. Po hradu nás ženou směr vodopád. První pocit z ledové vody, která se mi dostala do bot nebyl úplně super, ale jak jsme se tak brodili dál, tak mi to už ani nevadilo. Další překážky šly, až na Slack line (to se snad nenaučím) a Twister…byl trojitý a opět mokrý…..no zase doručkuji až na konec a bác……opět mimo zvonek…Poté nás značení trati již stáčí směr festivalka a následují nebezpečné seběhy (z nichž jsem jeden neustála a přistála na zadku). A přichází oštěp, bohužel, těsně vedle. Honem skáču 30 s vědomím, že už je to snad poslední třicítka a snad všechno doručkuju v pohodě až do cíle. A stalo se. Po 1:58h jsem v cíli a 11.místo Elite ženy.

Neděle – Sprint, 6,2 km, 270m up, 20 překážek. Trať vede v opačném směru než v  sobotu. Nebylo v plánu běžet, ale naznala jsem, že když člověk jede takovou dálku, tak si vychutná vše, co víkend nabízí . Na startu mrazivé počasí, rtuť teploměru ukazuje sedm dílků pod nulou, na překážkách jinovatka a na trati ještě více ledu…Běžela jsem s čistou hlavou a vědomím, že je to slabý odvar soboty…A taky byl. Chybuji jen na Z-wall, která tentokrát prostě opravdu nešla. Oštěp trefuji, ale závěrečný Monkey bar byl oproti sobotě pokrytý jinovatkou a snad žádná elitní žena to nedala. Vím, není to omluva 😊 Ale závod jsem si opravdu užila a jsem ráda, že některé soupeřky, které mi to nandaly v sobotu, jsem druhý den nechala za sebou Po 1:01h a 7.místo Elite ženy. Sice to byl velmi náročný víkend, ale zážitky, dojmy a zkušenost se závodem mimo CEU, k nezaplacení .

Myslím, že by každý, kdo se o OCR závody zajímá a pravidelně stojí na startu, měl jet získat zkušenost za hranice, protože tyto pro něj opravdu budou k nezaplacení.“

No Comments

Post A Comment