OCRA CZ ve spolupráci se Spartan Race podpoří slabozrakou sportovkyni projektem „Vidina trifekty“

02 Bře OCRA CZ ve spolupráci se Spartan Race podpoří slabozrakou sportovkyni projektem „Vidina trifekty“

Není nic neobvyklého potkat na trati OCR závodů handicapované sportovce. Shodneme se, že mezi ty nejznámější patří Martin Maverick Zikmund, který se již několikrát pokusil získat trifektu za pomoci Richarda Wiesnera. A letos se pro podobnou akci rozhodla i Eva Lesová – slabozraká běžkyně.

Již koncem roku 2017 jsme v OCRA CZ začali dávat dohromady projekt, který by Evě pomohl splnit její sen. Sen o spartanské trifektě. Jak se jistě shodneme, i pro zdravého sportovce není kolikrát lehké se dostat až do cíle, a heslo „Pochopíš až v cíli“ je zde na místě.

Eva trpí několikanásobnou vadou zraku, je ale také trenérkou naprosto unikátního sportu pro nevidomé goalball. Dosud jste jí mohli vídat spíše na silničních běžeckých závodech RunTour, ale letos se rozhodla postavit zatím své dosud největší výzvě – získat trifektu. Bohužel kvůli svému handicapu není možné, aby trať absolvovala sama, a tak jsme se rozhodli jí ve spolupráci se Spartan Race pomoci.

Vše vypukne 28.4.2018 v Kutné Hoře, kde se role vodiče ujme naše viceprezidentka Veronika Šimáčková, která je v současné době již spíše OCR závodníkem v záloze. I proto si vybrala tu nejkratší trať. Na Beastu 22.9.2018 se Eva bude moci opřít o ramena skvělé závodnice ze SWEEP OCRA CZ Elite Team Veroniky Vytinové, a na závod Super žádáme o pomoc vás. Jestli se tu mezi vámi najde někdo, kdo by chtěl Evu v cestě za jejím snem podpořit a Spartan Race Super na Lipně 23.6.2018 si s ní zaběhnout, napište nám na email info@ocra-cz.cz do konce března a my jednoho z vás vybereme. Do předmětu uveďte název projektu „Vidina trifekty“.

Zároveň bychom tímto chtěli poděkovat vedení Spartan Race, že se rozhodlo naší aktivitu a hlavně tuto skvělou sportovkyni podpořit. A pokud byste i vy chtěli Evě pomoci, v následujících týdnech zveřejníme veškeré podrobnosti, které v současné chvíli ladíme s Nadací Leontinka, pod kterou Eva Lesová patří.

4 komentáře

Post A Comment