OCRA Pohár odstartoval v Kutné Hoře

14 Kvě OCRA Pohár odstartoval v Kutné Hoře

OCRA pohár odstartoval v Kutné Hoře!

 

Před dvěma týdny jsme závodem Spartan Sprint v Kutné Hoře odstartovali naši letošní novinku – OCRA pohár, který jsme koncipovali jako průřez tuzemskými závody s rozličným zastoupením terénů, délek a obtížnosti. Mnozí z vás nám psali, že jsme jim tím usnadnili rozhodování o tom, na které závody se v nabité sezoně vydat, to máme radost.

Sprint v Kutné Hoře zastupoval ve výběru závod v městském prostředí. Organizátoři trasu kromě historického centra tohoto krásného města vedli i okolní přírodou, a tak si snad všichni závodníci přišli na to své. Jeden z prvních jarních závodů přilákal do Kutné Hory většinu české OCR elity, a tak bylo jasné, že o přední pozice výsledkové listiny se strhne tvrdý boj. V čele závodu se v různém pořadí střídalo zejména trio Žiška-Tvrdík-Hrdina. Do poslední pasáže závodu, která vedla kolem chrámu sv. Barbory, dorazil s přibližně 20 vteřinovým náskokem Tomáš Tvrdík. Bohužel ho netrefený oštěp, jak už to u sprintů bývá, stál nejen první, ale i druhé místo celkově. Zatímco cvičil trestné burpees, pojistil si první místo Peter Žiška a druhé Pavel Hrdina. Závodníci pod stupněm vítězů byli od čela závodu o několik minut odsazeni z důvodu chybného napojení na trati. Mezi nimi byl i třetí český závodník v cíli Petr Dorňák s Jiřím Vacíkem. Na ženském stupínku vítězů se také žádné velké překvapení neodehrálo, pro vítězství si doběhla Zuzka Kocumová, následována Kristýnou Hůrkovou. Třetí nejrychlejší závodnicí byla Slovenka Blanka Plačková, třetí nejrychlejší Češkou těsně za ní Lenka Vejdělková.

foto: FB Spartan Race

Pořadí po prvním pohárovém závodu najdete zde: http://www.ocra-cz.cz/pravidla-ocr-ligy-2-2/

Druhý závod poháru se odehraje už 27. května na Monínci a bude to rovnou jeden z nejtěžších – Predator Race Masakr. Jak už to má predátorský tým ve zvyku, čekají vás strmé kopce, náročný terén, těžká břemena, spousta vody a pravděpodobně i úmorné vedro.

V sobotu se na Monínci budou konat také závody Dril a Brutal, tento víkend bude na území ČR poslední šancí kvalifikovat se na Mistrovství Evropy v OCR.

Vidíme se tam!

 

Kristína Málková, OCRA TEAM

No Comments

Post A Comment