Predator Race Winter Weekend nadělil sníh i body do ligy

08 Bře Predator Race Winter Weekend nadělil sníh i body do ligy

 

O posledním lednovém víkendu se Predator Race vrátil na místo svého prvního zimního závodu. Zatímco loni si v biatlonovém areálu Eduard mohli závodníci vyzkoušet zimní verzi pouze na trati kategorie Dril, letos už si predátoři přichystali rovnou Winter Weekend, tedy sobotní Dril a nedělní Brutal. Novinkou bylo oddělení hodnocení první (elitní) vlny od ostatních vln. Tento krok se později ukázal nezbytným, jelikož první vlna měla ztížené podmínky na trati z důvodu hlubokého sněhu, což se značně projevilo i na celkovém pořadí. V tomto trendu bude tým Predator Race pokračovat i v průběhu letní sezóny, kde však tak markantní rozdíly mezi cílovými časy jednotlivých vln nebývají běžné. Nicméně pravidla ligy jsou daná, takže ačkoliv se v elitní vlně na stupínku vítězů hřála v obou dnech známá jména, do ligy si tentokrát připsali nejvíc bodů závodníci z pozdějších vln, pro které Predator Race vytvořil kategorii Hobby.

Nerychlejší čas na trati Dril zaběhl Radek Simandl, na druhém a třetím místě za ním doběhl Peter Ceniga a Richard Chrappa, kteří jsou ale závodníci slovenské národnosti, takže do ligy si připsali místo nich body Ondřej Simandl a Alex Hurskyj, ze stejného důvodu si velmi pěkné body připsala spousta závodníků na dalších pozicích. V ženské kategorii s nejrychlejším časem dokončila Sandra Němcová, která se tímto posunula ze 49. místa po zimním Spartan Race na místo 11., následovaná Klárou Lokajíčkovou a Danielou Hájkovou. Daniele se dařilo i na Brutalu, kde se celkově umístila na pátém místě a po těchto dvou závodech obsadila první příčku ligy.

Nedělní Brutal se nesl v podobném duchu, větší část trati vedla po již vyšlapané trati Drilu, a rozdíly v časech mezi vlnami se mírně zmenšily. V celkovém pořadí v mužské kategorii opět zvítězil Radek Simandl a těmito dvěma závody vstoupil do pořadí ligy rovnou na třetí místo. Druhý nejrychlejší čas patřil Martinovi Kulhánkovi, který se tak posunul ze 49. na 7. místo. Třetím nejrychlejším závodníkem byl Němec Jan-Philip Dieckmann a o necelou minutu pomalejší Jiří Vacík si připsal body za třetí bodované místo. Nejrychlejší ženou Brutalu se stala slovenská závodnice Eszter Hortobágyiová, nejrychlejší Češkou pak druhá Michaela Dani, po Winter Weekendu na třetím místě v lize, na třetí pozici dokončila Petra Veselá, a body za třetí hodnocené místo brala čtvrtá Lucie Vojtíšková.

V mužské části OCR ligy zatím nikdo neohrozil první místo Petra Vinického. Bude tomu tak i po sečtení bodů z Winter Gladiator Race? Nechte se překvapit!

Další body do ligy přibydou až na konci dubna, část si je připíše na plzeňském Predator Runu, část na Spartan Race Sprintu v Kutné Hoře.

 

Průběžné pořadí OCR ligy:

TABULKA ŽENY

TABULKA MUŽI

TABULKA ŽENY – DLE VĚKOVÝCH KATEGORII

TABULKA MUŽI – DLE VĚKOVÝCH KATEGORII

 

Průběžné pořadí ligy po dvou závodech:

Muži:

Vinický Petr               – 1163b

Slováček Dominik    – 1125b

Simand Radek          – 1125b

Tvrdík Tomáš           – 1078b

Hanyk Lukáš             – 977,5b

 

Ženy:

Hájková Daniela          – 885b

Šuková Martina           – 820b

Dani Michaela              – 765b

Babušková Stanislava – 758b

Mizon Ruby                  – 750b

 

Kristína Málková, OCRA TEAM

No Comments

Post A Comment