Proč jít a co čekat na MČR OCR 2018

20 Čvc Proč jít a co čekat na MČR OCR 2018

Jedna z hlavních myšlenek, která nás vedla k tomu udělat nezávislé MČR, by se dala shrnout do jednoho hashtagu #ocrunited. Tedy sjednocení. Sjednocení závodů, které znáte z naší OCR scény. A to by nešlo, kdybychom zopakovali loňský model. Kde jinde byste totiž mohli během jednoho závodu zkusit jak „naše“ překážky, které si pro vás z valné většiny přichystal závodník a truhlář amatér Petr Vinický (mnozí si ještě dobře pamatují na jeho loňskou „pomstu“), tak sekce překážek dalších organizátorů? Mistr republiky by měl totiž z našeho pohledu prokázat svou všestrannost. Pro organizátory je to skvělá příležitost sejít se a sdílet své postřehy, zkušenosti nebo problémy, které mají při přípravě závodů v tuzemsku. Pro závodníky zase možnost zkusit si více chutí na jedné trase. A to podotýkáme, že pro účast není žádné omezení a na start se může postavit opravdu kdokoliv.

Čí překážky vám tedy zpříjemní cestu k mistrovskému titulu? Svou porci vám tu mimo jiné naservíruje Predator Race. Tady to nebude zadarmo. Jak jistě znáte kluky z PR, vždy si vymyslí něco speciálního.

Další na řadě bude Wilsonka Race. Pro mnoho z vás neznámý závod, ale věřte, že na Moravě dosti populární a hlavně zajímavý.

Poslední z trojice je nejmladší Excalibur Race. Nováček z loňska, který nám přinesl nové lokality, nové výzvy a na MČR přivezou taktéž pro mnohé z vás neokoukané a výživné překážky.

Velmi si ceníme jejich zájmu a nadšení být součástí MČR a jsme si vědomi, že bez nich bychom na naši myšlenku #ocrunited nemohli ani pomyslet. Jsme si jistí, že vás všechny překážky mile překvapí a hlavně slušně prověří.

Co je nám ale velmi líto, že letošní ročník bude ještě bez překážek Spartan Race. I přes to, že letos se nám podařilo navázat přátelskou spolupráci, tak jim jejich závodní kalendář nedovolil se přijet předvést i k nám. I přes to vám ale dáme ochutnat jejich hlavní poznávací znamení – břemena.

V rukávu si ještě schováváme jedno překážkové eso. Ale to vám prozradíme až tehdy, kdy bude tzv. ruka v rukávě.

Každopádně můžete čekat celou řadu technických překážek na ručkování. Kruhy, lana, nunčaky a jejich vzájemné kombinace. Balanční překážky na několik způsobů a již zmíněné nošení břemen. Některé překážky byly inspirovány zahraničními závody, jiné známe z českých sérií. Nakonec budou i takové, které nás napadly a tužka je jen zachytila na papír. Ale rozhodně musíme napsat, že to NEBUDE závod ninjů. Tomu se chceme vyhnout.

Závod chceme vybalancovat, aby si každý přišel na své. MČR skloubí tři různé aspekty. Běh, sílu a překážky. Toto jsou ingredience, ze kterých budeme vařit. Na druhou stranu by vám to mělo ukázat vaše silné a slabé stránky a směr, jakým se OCR ve světě ubírá. Vždyť si vezměte, že před pár lety byl monkey bar na Spartan Race složený jen z pár tyčí a byl považován skoro za peklo na zemi. A nyní? V té původní podobě na závodě ho již ani nevidíte.

Co se týče způsobu zdolání překážek, dopředu vám většinu představíme, a to včetně pravidel.

 

Terén.

Ten je v Harrachově rozmanitý. Dominantami jsou dva prvky; kopce a skokanský můstek. Každý závod bude končit na bubnu K120. V dlouhém závodě si užijete i výběh na úplný vrchol kopce a „pokocháte“ se i na trasách běžeckých okruhů. Tam si jistě přijdou na své hlavně ti, co běh milují. Podíváte se i do Mumlavy, kde si zchladíte své opocené nožky. Krátký závod bude z části veden po trase dlouhého a z části po trase vlastní.  Festival aréna bude přímo pod můstky a trať se zde bude několikrát křížit. Okolní lesy a cesty mají strašně moc možností a my se těšíme na vaše dojmy. Samostatnou kapitolou je týmový závod. Sdílené emoce, radost nebo smutek je to nejvíc, co jde ve sportu prožít. Závěrečný den bude tedy vyhrazen závodu týmů.

Náročnost.

Jak už jsme psali, některé překážky budou povinné. Tento koncept přináší do závodů úplně nový element. Emoce, odhodlání, vůli a motivaci dokončit s náramkem. Kdo to na závodech nezažil, bude velmi překvapen, co to se závodní myslí dělá. Na své si přijdou i diváci. Povinné překážky budou ty, které by měl závodník OCR zvládat. Stěny, šplh, jednoduché ručkování. Ty těžší budou s hendikepem. Ale s takovým, aby se vám nevyplatilo se dotknout překážky bez pokusu a jít na hendikep.

Chceme pro vás připravit krásný závod přírodou s konceptem, který se používá na ME nebo MS. Přiblížit vám překážky ze zahraničí, inspirovat třeba i české organizátory. Máme mnoho nápadů, ale určitě je nestihneme všechny realizovat. Chceme vám připravit co nejlepší zážitek a tak trochu něco extra, co se sluší pro závod, který nese název Mistrovství České republiky v OCR.

Zároveň vás prosíme, abyste byli shovívaví a měli s námi trpělivost. Je to naše první velká akce a určitě nebude vše takové, na co jste zvyklí, a řada chyb se najde. Děláme to při zaměstnání, ve svém volném čase, často na úkor rodiny, přátel a vlastních tréninků, ale s nadšením a odhodláním udělat pro vás to nejlepší. Posloucháme vaše názory a připomínky a učíme se z chyb.

Velké poděkování a respekt patří všem partnerům, organizátorům a lidem, kteří na tom pracují letos s námi. #ocrunited

Těšíme se na viděnou a doufáme, že v hojném počtu.

Harrachov 24.-26.8.2018 -> #mcrocr2018

Team OCRA CZ

 

No Comments

Post A Comment