Prostřední část ankety 9.-4. místo

30 Čvc Prostřední část ankety 9.-4. místo

Tentokrát přinášíme závodníky, kteří ve svém umístění mají jednomístně číslo a patří jím 9. až 4. v anketě OCR sportovec 2016.

Moc tu nebudeme psat k dalším statistikám a rozestupům. K tomu se vrátíme v dalším odhalení. Pojdme si tedy představit ty, kteří dostali vaše hlasy.

9. místo – JANA ŠEVČÍKOVÁ

Janina je elitní běžkyní letos nově vzniklého týmu Army Run Elite Runners. Nejčastěji ji vidíme závodit v tandemu s jejím závodním parťákem Víťou, které svedla dohromady jejich tréninková skupina SVVAT, v tomto složení jsou velice úspěšní zejména v kategorii smíšených dvojic. I jako jednotlivec je ale Janča skvělou závodnicí. Tahle křehká blondýnka se rozhodně nebojí ušpinit. V loňském žebříčku skončila jako osmá nejlepší žena.

 

 

8. místo – KRISTÍNA MÁLKOVÁ

Tahle holka píše tenhle článek a není pro ni lehké o sobě něco napsat. Pokusí se to shrnout krátce. Vždycky inklinovala spíše k umění, než ke sportu, ale posledních pár let se pohyb stal její drogou. Neoplývá žádným výjimečným talentem, ale umí se kousnout a velice pomalými krůčky dosahovat svých cílů. Nebojí se, že bude trpět. S loňskými výsledky skončila v tabulce čtvrtá, identicky si prozatím vede i tento rok. Každá nová překážka je pro ni výzvou, ve výsledcích se drží vysoko zejména díky jejich poměrně úspěšnému překonávání. EDIT: Tínka je někdy ve stínu Jirky, ale právě ona může za to, že Jirka běhá jak běhá. A dost často o sobě dá vědět, tím že dokončí závod aniž by měla trest nebo naposledy na fast tracku třeba jako jediná žena. Sem tam se podívá i na podium. Vypadá někdy křehce, ale zdání klame. Její zápal pro OCR a smyls pro fair play by si mnozí mohli vzít příkladem. V OCRA je krátce, ale o to více to s ní frčí a je podepsaná pod spoustou věcí pro vás. (pár mých slov – Petr)

 

 

 

7. místo – BARBORA TITĚROVÁ

Barča je šestnáctiletým benjamínkem finálové patnáctky. S Tínou v anketě získaly stejný počet hlasů. Stejně jako Janča, je Bára členkou Army Run Elite Runners a také liberecké streetworkoutové skupiny Seberevolta. K závodění se dostala poprvé na loňském Army Runu na Ještědu, ale již nyní se ve výsledovkách drží těsně pod stupínky vítězů, takže nepochybujeme, že ji tam také již brzy uvidíme. V loňském žebříčku 15. žena, letos zatím na 12. pozici.

 

 

6. místo – KRISTÝNA HŮRKOVÁ

Týna je taková gazela od Kolína, co bere bedny, kam přijde. Nejvíc jí vyhovují krátké a rychlé závody, což potvrzuje i fakt, že aktuálně kraluje sprintové sérii středoevropského šampionátu Spartan Race, a to s velkým náskokem od druhého místa. Však je také vicemistryně ČR v OCR za rok 2017. A o nic méně úspěšně si vedla i na letošním mistrovství Evropy, kde vyhrála druhé místo ve svojí věkové kategorii na krátké trati, a zároveň zlato v Open kategorii týmových štafet společně se svým přítelem Martinem Turkem a Richardem Hynkem.

 

 

5. místo – MARTINA DVOŘÁKOVÁ

S pátou ženou v anketě jsme měli trochu potíže. Martina má totiž nejméně jednu jmenovkyni, která taky běhá OCR. Ta má na kontě minimálně sedm Predator Race, ale letos se již na závodech neobjevila. Jelikož ta první od vás získala slušný počet hlasů na to, aby porazila i profláknutější jména v téhle anketě, věříme, že jde o členku SRTG Brno, která má za sebou 21 závodů Spartan Race a od loňského roku jste ji tam mohli už třikrát vidět na stupínku vítězů, naposledy právě tenhle víkend v Krynici na Beastu na druhém místě v kategorii Open. V loňském žebříčku získala krásné 10. místo.

 

 

4. místo – PETRA KÖNIGOVÁ

Věčně vysmátá Péťa je sportovním duchem Lázní Kynžvart, kde působí mimo jiné jako kondiční trenérka házenkářek, ale také vede tréninkovou skupinu Spartan Race. Ve výsledkovém žebříčku za loňský rok se umístila na 11. místě, přestože je vytíženou maminkou, často ji vidíme v TOP10 i na bedně. V září, pokud jí to zdraví dovolí, se chystá reprezentovat na mistrovství Evropy Spartan Race v Andoře.

 

 

 

9. místo – JAN CHALABALA

Honza je dříč. Poslední dva roky sledujeme, jak jdou jeho výkony pořád nahoru. V duchu hesla svého domovského Spartan Gymu „jede bomby“, a tak je často součástí jejich elitního týmu, se kterým v devíti z deseti případů stojí na bedně. Loni jsme ho v žebříčku zaznamenali na 90. místě, letos zatím stojí na 84., nutno podotknout, že ze 434 bodovaných závodníků.

 

 

 

8. místo – TOMÁŠ TVRDÍK

Prvního absolutního mistra České republiky v OCR asi představovat nemusíme. Tomáš se před rokem rozhodl, že po cyklistice a strongmanovi bude válet v OCR. A tak pod vedením Zuzky Kocumové shodil trochu ze svojí těžce vydřené hmoty a prohání chrty v kopcích. Nutno říct, že velice úspěšně. Loni na moníneckém Drilu, na svém prvním závodě, skončil na 61. místě. Letos tam na Brutalu, už jako člen Sweep OCRA-CZ Elite Team, bral zlato. V lize je Tomáš aktuálně na čtvrtém místě.

 

 

7. místo – RICHARD HYNEK

Tenhle 18letý chovanec Barbarian Extreme Team má momentálně tak našlápnuto, že jsme moc zvědaví, kam to ještě ve sportu dotáhne. Někteří lidé mají prostě talent od přírody, a Richard mezi ně rozhodně patří. Zároveň je však skromný a pokorný, takovému závodníkovi ani nejde ten úspěch nepřát. S jeho pomocí zvítězila česká štafeta ve složení Hůrková-Turek-Hynek v Open kategorii na mistrovství Evropy. Momentálně se po veleúspěšném Monínci v ligové tabulce nachází na třetím místě, uvidíme, jaké změny proběhnou do konce letošní dlouhé sezóny.

 

 

6. místo – DUŠAN ZAPALAČ

Stejně jako jeho bratr Martin, i Dušan má, jakožto rodák z Jeseníku, velice blízko k přírodě a horám. Čemuž odpovídají i jeho oblíbené sporty. Kromě dvou reprezentací na mistrovství světa Spartan Race, se také dvakrát stal vítězem českého poháru v běhu na lyžích a reprezentoval na mistrovství světa v běhu do vrchu. Bohužel v letošním roce tomuhle rafanovi z Extreme Obstacle Runners dalo stopku zranění kolene, a tak mu posíláme spoustu energie na rehabilitace a věříme, že ho zase brzy uvidíme ve startovním koridoru!

 

 

5. místo – MARTIN HRAZDIL

„Taťka“, majitel a zakladatel známého sportovního kolektivu  SVVAT je fitness trenérem, masérem a výživovým poradcem. Ke sportu a zdravému životnímu stylu přivedl již desítky lidí. Společně se svými svěřenci obráží zejména menší lokální závody, kde se jim v týmových kategoriích velice daří a často je vidíme na stupínku vítězů. V loňském žebříčku Martin zaujal 12. pozici, letos se více než na osobní ambice soustředí na úspěchy se svým týmem.

 

 

4. místo – PETR VINICKÝ

Prezidenta OCRA CZ já osobně považuju za jednoho z lidí, kteří se pro náš sport a zvýšení jeho úrovně v téhle malé zemi snaží udělat nejvíc. Nedělá mu problém dát přednost národním a společenským zájmům před svými osobními. Obstojně se mu daří skloubit kariéru, rodinu, práci pro OCRA CZ i závodění. Zakladatel Sweep OCRA-CZ Elite Team se v loňském roce kvalifikoval na MČR z třetího místa v tabulkách, z organizačních důvodů se ale postavil raději na místo komisaře. Letos po sérii menších zranění prozatím drží 22. místo v lize.

 

 

 

 

~Kristína~

No Comments

Post A Comment