Race report: Spartan Race sprintoval v Litovli

24 Srp Race report: Spartan Race sprintoval v Litovli

Pozvánka na Litovelské bahno a vodu? Na tuhle nabídku kývlo více než 4 tisíce závodníků.

Opět po roce se zde zastavila Sparťanská karavana, aby připravila servírovanou ochutnávku zdejšího jílovitého podloží. Nastavení tratě bylo jasné – SPRINT (né méně než 5km a ne více než 12km). Voda – nadbytek. Bahno – kluzké. Rovina – nekonečná. Překážky – ty těžké hned za bahnem. Memory test – skoro kvadratická rovnice.

Přesně s tímhle nastavením se každý závodník postavil na start téměř identické trasy jako loňský rok. Všechno odstartovala elitní vlna v 9:00. Následována křehkým pohlavím. Po nich již tradičně pouze členové SRTG v týmech. Až po těchto vlnách se na start již značně plné a „špinavé“ trasy mohli postavit závodníci z OPEN vln.

DSC_0453Zdejší okolí nemá žádné kopce. Proto není žádným překvapením, že největší převýšení celého závodu byl balík slámy hned za startem. Prostě značka „ideál“ pro tempově orientované hřebečky. První metry závodu vedou okolo festival arény k prvnímu skoku do vody. Odtud až po lesík se více méně běží. První výraznější vzrušení přináší kolíky. Pro někoho začátek závodu pro jiné konec ambicí.

Za zmínku stojí nošení kýble se štěrkem po lese. Velmi příjemně zvolená frakce kamínků je ideální pro rychlé naházení do kýble bez poškození manikůry. Dále se střídá, les, cesta, voda, brodění řekou, bahnem a zase cesta nebo asfaltka(bohužel). Za půlkou trati je memory test na druhé straně řeky. Nesmyslný shluk písmen a číslic  zavaří nemálo mozečků. Závodníky opakující si memory test hned o pár metrů dále vyruší monkey bar. Ještě v té době mokré ruce a vařící se mozeček k zapamatování memory testu kdekoho zaskočí.

Přes luční výklus na oštěp. Další významné místo pro vyznavače burpees. Za připomenutí stojí nošení pytle v řece spolu s memory recall. Hezky spojené. A burpees ve vodě? Pěkná změna. Dobrý krok od organizátorů.

Pak už je konec trati ve festival aréně. Opět né náhodou kombinace překážek těsně za sebou jako např. šplh s bahnem a vodou následovaný multirigem. Ano, máte pravdu nic moc jít na ručkování s rukama od bahna. Tahle srandička od organizátorů nebyla jistě náhodou. Plazeníčko v areálu je jaksi vyhledávaným místem pro diváky. Šikmá kluzká stěna a dunk wall.

DSC_0493Příjemným překvapením se ukázalo povzbuzování dobrovolníků na trati. Bylo slyšet už z dálky a je to fajn motivace. Na trati se toho moc zajímavé vymyslet nedalo a to včetně překážek. Délka byla přes 9 km a 26 překážek. Celkově závod dokončilo  4033 lidí. A jak se s tratí popasovali ty nejlepší?

Mužskou Elitu ovládl dojen z Hybe Peter Žiška. Druhé místo okupoval Tomáš Satinský,který zatím v poslední době proměnil každý svůj start v podium. Třetí místo si zamluvil Petr Vinický.

DSC_0452Elitní křehkou polovičku vyhrála Petra Veselá následována Lenkou Vejdělkovou. Na třetím místě doběhal Kristýna Hůrková.

Spartan vyhlašuje i Open vlny a jejich pořadí bylo následovné. Vyhrál Richard Hynek, jenž navázal na své umístě v TOP3 na Predatoru.. Druhý skončil Wańczyk Łukasz a třetí místo obsadil Honza Řezníček.

Open vlna pro dámy má vítězku Lucii Badalíkovou . Druhá doběhla Jana Adamcová  a jako třetí se umísztila Karolina Portellová. Nicméně jako čtvrtá je uvedená Lenka Porubská s naprosto stejným časem jako Karolina – 1:20:46 s mankem 0:05:40 na vítězku.

Týmovou soutěž v Elite opanoval EOR, druhý se ztrátou dvou minut tým OCR Elite Team a třetí SRTG Kolín.

V kategorii OPEN týmů bylo znát, že SRTG skupiny značně znevýhodňují ostatní týmy, svým dřívějším startem. Docela nefér vůči všem ostatním. Ale na to ať si udělá obrázek každý sám.

Pořadí OPEN týmů 1. SRTG – Jamolice, 2. SRTG – Brno a 3. SRTG – Olomouc

Trocha čísel na závěr:

Nejlepší Čas  – Peter Žiška 0:48:18

Nejdelší čas – Martin Zikmund  4:58:46 (šel sám – smekám!!)

Počet lidí s časem pod hodinu – 19  (2x OPEN / 17x ELITE)

DNF – 17 závodníků  závod nedokončilo

DQ – 2 (Spartaň říká, že diskvalifikují mnoho závodníků za podvody a špatné burpees, ale podle toho to vypadá, že všichni předpisově cvičí a vše je podle pravidel -> o to lépe jestli to tak skutečně je)

Délka  – 9,2km (podle mého Polaru)

Překážek – 26

Kompletní výsledky: ZDE

 

Petr Vinický

OCRA CZ

DSC_0454 DSC_0468 DSC_0495 DSC_0478 DSC_0447

No Comments

Post A Comment