SPARTAN RACE ULTRABEAST – ZÁVOD NEJEN O FYZIČCE

29 Srp SPARTAN RACE ULTRABEAST – ZÁVOD NEJEN O FYZIČCE

Pro mnohé závodníky není dosažení trifekty nebo double trifekty dávno vrcholem sezóny. A stejně tak, jak se pro mnohé kancelářské krysy stávají kratší trasy tou „správnou tvrďáckou výzvou“, ostřílení OCR závodníci hledají něco extra. Tím se v letošní sezóně stane první Spartan Race Ultra Beast v Evropě. 

Ultra Beast je další pomyslnou metou OCR závodníka. Na trati o nejméně 42 km se mu do cesty „připlete minimálně 60 překážek. Zdolání takové trati může trvat i víc než 12 hodin. A to už může spoustě lidí zatopit nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Loni tuhle Spartanskou lahůdku vyzkoušel Patrik Waldhans, který vám může dát pár tipů, jak se na závod připravit.

Příprava na UB

Ten, kdo neuběhne 42+ km v kuse a nepřekoná tu nejdůležitější překážku na tomto závodě, svoji hlavu, tak by se měl tomuto závodu vyhnout. To znamená, že když si nevěříte, že to dáte, vůbec nemá smysl se stavět na start a jít do závodu s myšlenkou, ž to nějak dám. Zhodnoťte své síly a přehodnoťte své priority, tady nejde o krátkou trať, tady jde o fyzicky a psychicky nejnáročnější závod série Spartan Race. Jsou zde časové limity, které musíte zvládnout  a když ne, tak končíte. Musíte se připravit na to, že budete dělat možná více burpees než v normálních závodech.

Další součástí přípravy je oblečení, tekutiny, zdroje energie. V klasickém UB na dvě kola je možnost po prvním kole odejít do Bag Dropu (úschovny) a vyměnit si oblečení, doplnit vodu, jídlo atd. Důležité je si sbalit minimálně další kompletní oblečení na závod včetně bot a dostatečné množství vody, jídla a energetických zdrojů. Je lepší mít více než méně. Určitě by tedy neměly chybět iontové nápoje, gely, cukry, tyčinky, BCAA, energetické nápoje, banány až klidně i jídlo, které jíte na delší vzdálenosti. Doporučuji vše zabalit do plastové krabice kvůli dešti. Dalším vybavením, bez kterého se neobejdete, je camelbag a čelovka. Určitě i doporučuji běžet závod se stejně výkoným běžcem. Podpora vedle vás neskutečně pomůže, jak na překážkách, tak i během závodu.

Celý článek najdete v prvním JUMP MAG.

No Comments

Post A Comment