SWEEP OCRA-CZ Elite team – druhé jméno do mozaiky

06 Úno SWEEP OCRA-CZ Elite team – druhé jméno do mozaiky

Tomáš Tvrdík, druhý hřebeček na překážkové dostihy z naší stáje.

 

DSC_0005-2Pro většinu z nás nové, ale velmi výrazné jméno. Není se čemu divit. Tomáš naskočil do závodního kolotoče až v půlce roku 2016 a hned se zařadil mezi adepty běhající o bednu. Pamatuji si, jak jsem mu většinu závodu v Litovli koukal na záda, až do osudného oštěpu. A to byl jeho první Spartan. Vyzkoušel si Sparťanské MS v Lake Tahoe, vyhrál Urban Challenge a závěrečný závod Predator Race v Praze.

Po skončení sezóny, jsem si dával potencionální jména na seznam koho oslovit. Když jsem projel Tomášův profil na FB a viděl jsem, že „hledá tým“. Bylo celkem jasno, že musím jednat, aby mi ho někdo jiný „nevyfoukl“. Po několikadenních konverzací se stal Tomáš vůbec prvním členem. Stejně jako v případě Verči můžu říci, že i tady jde ruku v ruce výkon a povaha. Obojí je na správném místě a dobře nastavené. Upřímně mě těší, že dal přednost tomuto týmu před jiným.

Tomáš má závodní historii velmi bohatou, vyzkoušel si toho hodně, přičemž nikde nedělal komparz. Níže je pár řádků, kde se můžete dočíst co má za sebou a jaká sportovní cesta předcházela, než se dostal k OCR.

Řekl bych, že ve svých 31 letech s dvěma dětmi a užasnou manželkou jsem celkem normální člověk, až na to, že k životu potřebuji sportovní výzvy. Jsem celoživotní sportovec, od fotbalu, basketbalu, skatebordingu jsem se dostal až k závodní cyklistice. U té jsem vydržel asi 7 let do 21 a byl jsem i v juniorské reprezentaci horských kol. Poté jsem asi najednou dospěl nebo co, nastoupil do práce a začal posilovat. Střihnul jsem si i pár závodů v amatérské lize Strongmanů, ale nakonec jsem se v roce 2012 vrátil k cyklistice. Ze 107kg jsem zhubl na 81kg a povedlo se mi získat akademický titul Mistra republiky v maratonu na horských kolech, kvalifikovat se na závody Světového poháru a být 7. na MČR Crosscountry horských kol, což v zemi s olympijským vítězem Kulhavým je dle mě slušný výsledek.

IMG-20160928-WA0010 - CopyOCR se věnuji krátce, poprvé jsem běžel Predatora v Moninci loni v květnu, tam se mi to zalíbilo a řekl sem si, potrénuješ a mohlo by to k něčemu vypadat. A tak sem se tomu začal věnovat, vyhledávat další závody a trénovat. Spartana jsem běžel pouze jednoho a hned ten první v Litovli. Umístěním na 5. místě a tím pádem i kvalifitkace na MS.

Nutno poznamenat, že Tomáš má velký podíl na tom, že je týmovým partnerem firma SWEEP.

 

 

images

icebugrunninglogo_net

No Comments

Post A Comment