SWEEP OCRA-CZ Elite team – první jméno z pěti

05 Úno SWEEP OCRA-CZ Elite team – první jméno z pěti

Když mají dámy přednost, tak první koho představím je Verča Vytinová.

Jediná zástupkyně něžného pohlaví v našem týmu. Asi to nebude mít úplně lehké, jako jediná holka. Má ráda výzvy, tak zase proč ne. Verču jsem zaregistroval někdy v roce 2016, kdy se její jméno začalo pravidelně objevovat ve výsledkovkách úplně nejvýše. Nevěděl jsem, kam ji však zařadit. V druhé půlce roku, jsem začal tipovat závodníky do týmu a Verča byla jedna z dvou dam, které jsem se rozhodl oslovit. Už první reakce mě utvrdila v tom, že je správnou volbou. Pár dní jsme probírali co a jak, než mi definitivně kývla na nabídku. Upřímně říkám, že jsem z toho měl radost.

57ac1746fe0fa0604723d72f-pVerča o sobě napsala toto:

Byla jsem celkem hyperaktivní dítě, ovšem u ničeho jsem moc dlouho nevydržela. Hrála jsem s klukama fotbal, lezla po stromech, jezdila hodně na kole, ale žádnému sportu jsem se jinak pravidelně nevěnovala. V době střední školy to nebylo o nic lepší, tělocvik ve škole byl pro mě více méně jediným pohybem. Zlom nastal až v roce 2015, kdy se měl pár kilometrů od domova konat Spartan race Sprint v Liberci a já do něj byla více méně z popudu, zda to vůbec dám, přihlášená. Závod se konal 2. května, proto jsem nelenila a začala trénovat. 7.březen, den na který nezapomenu, jelikož jsem poprvé šla dobrovolně běhat. Dva měsíce, 150km v nohách, do závodu jsem šla s odhodláním – především přežít a neskončit poslední. Bláto, ostnáč, ručkování, angličáci, plavání v ledové vodě, adrenalin, běh a probuzená soutěživost. Závod jsem nejen zvládla, ale užila si každou minutu a nemohla se dočkat, kdy to budu moci zažít znovu. Běh především v terénu se potom stal moji skoro každodenní rutinou a já si užívala každý krok. Téhož roku v říjnu jsem se zúčastnila dalších čtyř závodů, přičemž Predator Race Masakr v Oboře byl můj druhý závod po Liberci a já skončila hned jako 1. žena.

V roce 2016 jsem absolvovala něco přes dvacet závodů, ze kterých si určitě velmi cením 2. místa na Predator race Masakr v Jeseníkách, kterým jsem získala nominaci na ME v OCR. 1.místa na Spartan Race Ultra Beast na Slovensku, kde trasa byla bezmála 50 km s cca 80 překážkami a poté 2.místa v ženské kategorii v Competetive vlně na Spartan Race World Championship v USA, kde jsem se i celkově v této kategorii umístila na 35. místě z 820 závodníků. Miluji výzvy v podobě černých sjezdovek, prvních překonání doposud pro mě nezdolaných překážek, překonání sama sebe…

Nechám se snadno k něčemu vyhecovat a neumím moc říkat ne především crazy nápadům…

Moje motta:

Neznám slovo nejde, možná ne dnes, možná ne zítra, ale prostě to půjde a to že jsem ženská a k tomu celkem mrňavá v tom nehraje roli…:D

Nikdy prostě není pozdě začít a ten zadek z gauče zvednout…

57f1602ae3dde47a3fe46dea-p (1) Největší dosažené úspěchy v kategorii  Ženy, rok 2016:

Army run – 1x první místo, 2x třetí místo

Gladiator race – 1x první místo, 2x druhé místo, 1x třetí místo

Heroes race 7km+ a 13km+ – 2. místo, 3. místo(web)

Predator race – 2x druhé místo, 1x třetí místo nominace na OCR European Championships 2017

Spartan race Ultra Beast Vechec (open) – 1. místo (web)

Spartan race World Championship Tahoe – USA (competitive) – 2. místo(web )