SWEEP OCRA-CZ Elite team – Zvířátko z gymu

16 Úno SWEEP OCRA-CZ Elite team – Zvířátko z gymu

Čtvrtý člen týmu, je Jirka Vacík. Úplná špička české OCR scény.

 

Předposlední zvířátko do stáje se jmenuje Jirka Vacík. Ano přesně ten, co z cíle rovnou běží na bednu, kde to, jak to tak vypadá, má pronajaté. Závodník, který dokáže prohánět kde koho a loni na Monínci překvapil svým výkonem úplně každého. Osobně jsme se poprvé setkali na začátku roku 2016 u Icebugu, když jsme domlouvali plány na sezónu. Jirka se mě tehdy ptal, jestli taky běhám OCR.

Dostat ho do týmu byl běh na hodně dlouhou trať. Jasně, že mě to napadlo už na začátku Jirku oslovit, ale věděl jsem jaký má vztah ke Spartan Gymu a nechtělo se mi do toho rýt.  Druhý impulz však přišel od kluků z Icebugu, když se ptali, jestli jsem ho oslovil. Vlastně za zeptání nic nedám.  Tak proč ne.

I přesto bylo vidět, jak Jirka váhá. Ať už díky blbé zkušenosti z minulosti nebo zejména právě jeho vztahu k výše zmíněnému Spartan Gymu. Nakonec jsem velmi rád, že se rozhodl připojit k našemu týmu.  Dovedu si představit, že to nebylo jednoduché rozhodování, natož to pak říci ostatním a Martinu Svobodovi. Ale věřím, že společně se dokážeme posunout ještě dále a uděláme dobré výsledky.

Jirka má za sebou výbornou sezóny. Odběhal spoustu závodů a v drtivé většině bojoval o bednu.  Ač se může zdát, že bude dominovat na sprintech a středních tratích, opak je pravdou. Beasty nebo dokonce Ultra beast nese Jirkovu jmenovku vysoko. Pořádné zvíře, které se ničeho nebojí.  Neztratil se ani na ME OCR v Holandsku.

Jirka o sobě napsal ve stručnosti toto:

Jmenuju se Jirka, je mi čerstvých 28 let, jsem rozený Pražák a OCR se věnuju od mého prvního Spartan race v Liberci roku 2014. Tenhle sport mě chytnul, protože prověřuje celkovou fyzickou a psychickou zdatnost jedince, a tak člověka nutí na sobě neustále pracovat a hledat vyváženost. Úspěchem je pro mě každé stanutí na „bedně“, a už jich pár bylo, ale věřím, že na svůj největší úspěch ještě pořád čekám, nebo spíš makám. Mám raději závody s větším množstvím náročných překážek, než ty běžecké, a tímto směrem se hodlám více zaměřovat.

 

 

Nejlepší výsledky:

„no nevím to je těžké, nějak nevím co by vyčnívalo.“

„možná Monínec 2x 3. místo neuvěřitelně vydřené“

„Klínovec, pro mě predátoři jsou asi největšími úspěchy. Sešla se tam vždycky špička“

 

Takhle Jirka hodnotí svoje nej úspěchy. A to zapomněl na 13. místo na ME OCR.

Doufám, že se Jirkovi bude dařit stejně nebo ještě lépe v blížící nové sezóně.

No Comments

Post A Comment