Tady je Krakonošovo! Český Aspen se zahalí do predátorského hávu

24 Čvc Tady je Krakonošovo! Český Aspen se zahalí do predátorského hávu

Poslední červencový víkend bude patřit opět českým horám. Tentokrát se podíváme do těch nejvyšších, do Krkonoš, kde si pro nás Predator Race připravil hned dvě přestavení. V sobotu poDRILujeme naše dovednosti na špindlerovských sjezdovkách a kopcích, abychom v neděli mohli naše BRUTALně nabyté zkušenosti proměnit v body do OCRA poháru, který zde pokračuje svým 5. dějstvím.

 

Na posledním pohárovém závodu Super v Koutech potvrdil svoje dominantní postavení v žebříčku Pavel Hrdina. Na druhém místě je aktuálně Jiří Vacík s Richardem Hynkem v těsném závěsu.

Ženskému pohárovému pořadí vévodí Zuzana Šašková, přestože se zatím zúčastnila pouze dvou závodů, pro vítězství by již nesměla vynechat žádný ze zbývajících závodů. Na druhém místě nyní Šárka Houšková na třetím s poměrně malým odstupem Vendula Soukupová. Nechme se překvapit, jestli na tom Brutal ve Špindlu něco změní!

Predátoři představili na Monínci v českých vodách unikátní koncept elitních závodníků, kteří, pakliže chtějí udržet svůj status i v cíli, musí splnit vybrané překážky. V opačném případě přijdou o elitní náramek a propadají se do OPEN kategorie. Nejenom odlišným pohledem na elitu, ale i obtížností překážek se stále více přibližují vrcholným evropským podnikům ME a MS OCR. Udrží nastavenou laťku? Nepoleví ze svých nároků na závodníky? Budou nějaké novinky? Na to vše jsme se jich zeptali! Ve svých odpovědích byli docela střídmí, ale věříme, že si pošetřenou energii schovali na stavbu masakrálních překážek, které potrápí nejednoho eliťáka 🙂

 

 

 

Zavede nás závod na nějaká vyhlášená krkonošská místa?

Tak zajímavá místa samozřejmě chystáme a jistě i vyhlášená.

Mohou se závodníci těšit opět na nějakou novou překážku?

Nové překážky stavíme na každém závodě a ani zde neplánujeme jinak, možnosti Monkey barů jsou téměř nekonečné.

Občas je vám vytýkána přílišná obtížnost překážek. Ale kdo sledoval letošní dění na ME v Dánsku, musel vše vzít zpět. Inspiroval vás tento závod a můžeme se také těšit na nějaká překážková komba?

Jednak jsme výhradně překážkový závod a na obtížnosti překážek si zakládáme, jednak velice rádi motivujeme naše závodníky k překonávání vlastních hranic, snažíme se je posunout dál a právě se co nejvíce přiblížit OCR scéně v Evropě. Jistě něco zajímavého uvedeme i ve Špindlu.

Na co byste nalákali poslední nerozhodné predátory?

Můžeme nalákat na luxusní lokalitu, kde se dosud žádný z českých OCR závodů nekonal, nádhernou přírodu krkonošského národního parku, perfektní terén a snad jako vždy i povedené počasí.

 

 

Predátoři navíc  na sobotní odpoledne přidali do programu i závod Fast, který poprvé uvedli loni v Liberci. Na trati okolo 1 km se budete moci popasovat s více než 10 překážkami. Nejrychlejší závodníci si odnesou startovné na klínovecký Master Weekend 15.-16.9.2018

Nezapomeňte, že oba závody tohoto víkendu se řadí do OCR ligy, její aktuální pořadí po závodech Gladiator Race v Holicích a Spartan Race v Koutech naleznete zde:

OCR liga muži
OCR liga ženy

Držíme palce a hlavně si to užijte!

Jirka Cimler
team OCRA CZ

No Comments

Post A Comment