Taxis rozdělil první body do ligy 2018

19 Úno Taxis rozdělil první body do ligy 2018

OCR liga 2018 se znovu rozběhla.

První prosincový víkend měl hned několik poprvé. Gladiator Race premiérově zavítal na pardubické dostihové závodiště. Zároveň to byl poslední OCR závod sezóny 2017, resp. první bodovaný pro OCR ligu 2018.

Kde že se rozdávaly body do ligy? Gladiator Race se poprvé pustil po stopách kopyt legendární Velké pardubické. Samozřejmě včetně Taxisu, oranic a všech možných dalších nástrah pro koně. A ještě něco navíc. Ale postupně. Trať prakticky kopírovala kurz dostihového závodu. Nechyběly všemožné proutěné překážky, přeskoky příkopů i legendární Taxisův příkop, po kterém byl celý závod pojmenován. Jako třešnička se startovalo z boxů po dvanácti závodnících, což přispělo k atraktivitě soupeření. Trať byla samozřejmě doplněná o tradiční OCR překážky, jako je ručkování, kolíky nebo nošení atlasů.

V mrazivém sobotním ránu se do startovního pole přichystalo několik stovek závodníků, kteří byli vypouštěni na trať z již zmíněných startovních boxů. Nejatraktivnější byl souboj hned prvních vln, poněvadž se do závodu vydala česká OCR špička a rozhodně bylo na co koukat. Prakticky hned po startu se od ostatních oddělili Tomáš Tvrdík a Pavel Hrdina, kteří se až do překážky „Shybuj“ střídali o první a druhé místo. Ovšem právě zaváhání Pavla Hrdiny na této překážce umožnilo vytvořit si dostatečný náskok Tomáše Tvrdíka, který si tak doběhl pro vítězství a první body do ligy.  Zajímavý souboj byl také o třetí místo, kde si několikrát vyměnili pozice Adam Tóth z Maďarska s Petrem Vinickým a Lukášem Novákem. Pro body do ligy bylo ovšem důležité, že i přes Petrův dřívější doběh do cíle byl zaznamenán lepší čas pro Lukáše Nováka, a ten bral pomyslný bronz do bodování ligy.

Dámská polovička nezůstala taktéž nijak stranou. Skoro až na cílovou pásku sváděla krásný souboj o první místo Petra Veselá s Veronikou Vytinovou. A právě Veronika byla ta, která měla na konci více sil a mohla se radovat z průběžného vedení. Radost z prvního místa jí nevydržela dlouho, protože až z pozdějších vln se na trať vydala Anna Pavelková. K překvapení všech si připsala nejrychlejší čas a po právu bere premiérové body za vítězství.

Závodní sezóna se tím velmi důstojně uzavřela a rozloučila s rokem 2017. Máme pár týdnů klid na odpočinek a relaxaci. První body jsou rozdané a už můžeme trochu netrpělivě vyhlížet Liberec, který bude mít taky několik poprvé…ale o tom až příště.

Ženy – celkové pořadí

Muži – celkové pořadí

TOP 5 v pořadí ligy po závodu TAXIS:

PAVELKOVÁ ANNA         – 500b

VYTINOVÁ VERONIKA    – 450b

VESELÁ PETRA                   – 410b

TOCHÁČKOVÁ TEREZA   – 380b

ŠUKOVÁ MARTINA         – 350b

 

TVRDÍK TOMÁŠ                – 500b

HRDINA PAVEL                 – 450b

NOVÁK LUKÁŠ                  – 410b

VINICKÝ PETR                    – 380b

MICHALČÁK MATĚJ        – 350b

No Comments

Post A Comment