Těžce vydřené body na Master Weekendu

26 Říj Těžce vydřené body na Master Weekendu

První říjnový víkend nastavil zrcadlo mnoha závodníkům. Série Predator Race patří sama o sobě mezi nejnáročnější v našich končinách, zejména profilem trati a silově-technickými překážkami. V kombinaci s konáním Master Weekendu, tedy všech tří úrovní závodu, a velmi nepříjemným podzimním počasím Krušných hor se tenhle víkend rozhodně na dlouho vryl do paměti.

 

Ačkoliv nevím přesná čísla (ve výsledkových listinách se budou dát určitě zjistit), jako celovíkendový pozororovatel si troufnu tvrdit, že měl Predator Race na Klínovci nejvyšší „úmrtnost“, co se týká závodníků, kteří buď na start vůbec nenastoupili, nebo závod nedokončili. Ovšem bojovníci, kteří setrvali až do konce, si rozdělili slušnou dávku bodů do OCR ligy. A také kvalifikací na Mistrovství Evropy v OCR 2018, poprvé se totiž do kvalifikačních závodů zařadila i úroveň Dril.

Pořadí Master Weekendu (a vlastně i všech jednotlivých závodů) opanoval slovenský pretekár Michal Rajniak. Na sobotním ranním Brutalu se pod něj na bednu postavil Jirka Vacík a David Dietrich z Německa. Takže druhým ligově bodovaným závodníkem po Jirkovi byl čtvrtý Lukáš Novák a za ním Jakub Podzimek. Ženskou bednu obsadila rovněž závodnice ze Slovenska Bronislava Chrappa s více než 12minutovým náskokem na druhou Terezu Schejbalovou. Třetí nejrychlejší ženou Brutalu byla Stanislava Babušková.

Na odpoledním Drilu se na stupních vítězů o moc víc lidí nevystřídalo, opět vyhrál Michal Rajniak, za ním Jirka Vacík a Jakub Podzimek si tentokrát nenechal ujít třetí místo. Nejrychlejší ženou krátkého závodu byla opět Slovenka, tentokrát Sabína Tlacháčová, na paty jí však šlapaly závodnice, které absolvovaly i ranní Brutal, tedy Tereza Schejbalová v závěsu s Bronkou Chrappa. Těsně pod stupněm vítězů skončila Sandra Němcová, útěchou jí však může být, že byla druhá hodnocená Češka a v lize tak teprve svým třetím letošním závodem skočila ze 77. na 45. místo.

Na lámání chleba došlo v neděli. 202 závodníků Masakru prošlo cílem, 62 závodníků ukončilo závod v průběhu a 119 se na start ani nepostavilo. Upřímně, nebylo se čemu divit, počasí ještě přituhlo, jak se říká, že na Klínovci zažijete v jeden den všechna čtyři zimní období, tak tentokrát to byl jen podzim a zima. Mlha, déšť a sníh. Pomyslnou cílovou pásku jako první protnul opět Michal Rajniak s 8minutovým náskokem před Lukášem Novákem a jen o 8 vteřin delším před Jakubem Podzimkem. Některé elitní ženy z nedělního startovního pole rovněž odpadly, nevzdala to však Terka Schejbalová a doběhla si pro první místo, druhá nejrychlejší byla Lenka Zimmermannová, která se druhým ligovým zápisem posunula ze 76. na 28. místo. Třetí ženou Masakru se stala Lucie Málková.

V souhrnu celého Master Weekendu bylo pořadí na stupních vítězů ve složení Rajniak, Podzimek, Novák a Tereza Schejbalová, Lucie Málková a Klára Kučerová.

A to nejdůležitější nakonec! Toto jsou aktuální žebříčky ligy, sami můžete posoudit, jak Master Weekend zahýbal pořadím. Ovlivnit jej budete mít poslední příležitost tuhle sobotu a neděli na závodech Gladiator Race v Praze!

OCR liga 2017 ženy
OCR liga 2017 muži

Vítězům ligy budou slavnostně předány ceny na večírku OCRA CZ, o kterém se brzy dozvíte, tak nás sledujte!

K + P

No Comments

Post A Comment