Trifecta víkend očima Lenky Butorové

15 Zář Trifecta víkend očima Lenky Butorové

Spartan race Valča – druhý zářijový víkend se ve slovenské Valči konal Spartan Race Trifecta víkend.  Sobota, první závodní den, byla ve znamení Beastu.  Tento závod byl také poslední zastávkou CEU série 2019.

Pro všechny, kteří letos CEU sérii běhali, to byl povinný závod, a tak se dal očekávat velký souboj v závodním poli. Každý chtěl urvat posledních pár bodů do série a do konečného pořadí (jak v Elite, tak v Age group).  Po dlouhé době nebyl start do kopce, a tak se závod rozběhl stylem „rychle a zběsile“. Ovšem zanedlouho přišlo stoupání, první překážky a závodní pole se začalo trhat.

Kopců jsme si po trati užili víc než dost. Ty výhledy ale stály za to. Překážky byly rozmístěné docela dobře rovnoměrně po celé trati. Samozřejmě jsme se nevyhnuli delším běžeckým pasážím, ale na 22km trati se to dalo očekávat. Mně asi nejvíce nesedl ledový potok, kterým se běželo docela dlouho, snad i kilometr a pak také plavání ke konci… Ano, voda byla vážně ledová.

Trať Beastu měla nakonec kolem 22 km, 30+ překážek a okolo nastoupaných 1000 m.  Já sama závod dokončila pouze s 30 trestnými angličáky za oštěp, což je na délku závodu super. Všichni víme, jak angličáky dovedou vyčerpat…

V neděli následovat Super a Sprint. Předpověď počasí ještě večer před startem nevypadala vůbec hezky…

Nakonec jsme ale stáli na startu a nějaký extrémní déšť se nekonal. Trať Super měla 14,5 km, Sprint 6,5 km.  Obě tratě kopírovaly části sobotního Beastu. Plavalo se jen na Super, což jsem s povděkem uvítala. Představa, že do toho potoka půjdu snad ještě potřetí už mě trošku ubíjela.

Já jsem Trifecta víkend běžela poprvé.  Poprvé jsem tak zažila ten pocit, když vás zničí v sobotu na Beastu a pak co závod jen ubíráte kilometry a ubíráte. Až doběhnete Sprint a tak si nějak pomyslíte: „To bylo jako všechno? To už jsem v cíli?“ 🙂

Valča byla krásná. Krásné hory, atmosféra, zázemí. Odnáším si spoustu zážitků, nových zkušeností a skvělý pocit z podařeného víkendu.

Lenka Butorová

A nám za OCRA CZ nezbývá než gratulovat a do dalších závodů přát pevný krok a silný úchop. Děkujeme.

Ftoky: Spartan Race CZ