TVRĎÁK

01 Lis TVRĎÁK

Slovenský závod „Tvrďák“ je v tuto chvíli jediným závodem, kterým se můžete kvalifikovat na MS v OCR. Zároveň jsme nedávno zahájili jednání, aby se stal i kvalifikačním závodem pro ME. Tak jaký Tvrďák vlastně je? O tom se rozepsal úspěšný závodník Jirka Vacík.

Tak máme tu další závod, další zkušenost a další příjemný víkend na Slovensku.

Byly jsme se Spartan Gym v Bratislavě, kde se konal překážkový závod Tvrďák a kromě toho taky další závod a to s časem – Jan Kareš zde úspěšně zdolával rekordy ve shybech. Ale to trochu předbíhám.

Závod se konal v areálu Divoká voda, a tak bylo od začátku jasné, že se bude hodně brodit. Tento závod se lišil od těch ostatních hned na startu. Startovalo se po 10 až 15 lidech v dvouminutovém intervalu a okamžitě následovala série překážek. Podlézání sítě v písku, přeskočení dvou řad pneumatik a lezení na šikmou stěnu. Následoval běh s pytlem písku, první kratší brodění řekou a pak klasické překážky přelez, přeskoč, podlez. Okolí areálu bylo na terén nenáročné a rovné. Jedinými kopci byly navezené haldy drobného říčního kamení. I když profil trati měl nulové převýšení, běželo se převážně na sluníčku a po asfaltu, trpěl jsem a celkově se mi běželo špatně. Velmi příjemnou vsuvkou v závodě bylo koupání, trať nás vedla tréninkovým kanálem s vodou po prsa. Bahna bylo pomálu, ale když bylo, tak kvalitní..
Celková péče organizátorů o závodníky byla příjemná, byly vytvořeny i menší soutěže mezi závodem a vyhlášením, které zpestřily celkový pobyt v areálu.
Těchto soutěží jsme se zúčastnili a dokonce i jednu vyhráli. O to se zasloužil Martin Svoboda a to ve shybech na čas. Dal jich 24 za 30s. Já si za stejný čas 9x přehodil pneumatiku do traktoru a dostal jsem plaketu s druhým místem.

V mezičase jsme se snažili podpořit Honzu Kareše a chvilku jsme shybovali s ním. Honza rekord překonal a zničen se zastavil na čísle 6800 shybů za 22 hodin. Neuvěřitelné

I přes nepříjemný pocit při běhu, jsem závod dokončil v čase 30:14:7, což stačilo na první místo s náskokem 1 minuta a 18 vteřin.

Byl to pěkný, nenáročný, zábavný závod a moc jsme si ho užili. Kristína Málková,Renata Jezkova, Jiří Vacík, Martin Svoboda.