Týmové štafety na MČR OCR 2018

26 Kvě Týmové štafety na MČR OCR 2018

Štafetový závod bude v neděli uzavírat celý závodní program na Mistrovství České republiky v OCR 2018. Tak si k němu řekneme něco blíž.

 

Poběží se ve třech kategoriích: MUŽI, ŽENY a MIX (minimálně jedna žena v týmu)

V těchto třech kategoriích se bude i vyhlašovat pořadí.

Trasa závodu je rozdělena na 4 části, přičemž každou ze 3 částí jde vždy jeden z členů štafety a čtvrtou část jdou všichni společně.

Běžecká část se jmenuje RYCHLOST, půjde hlavně o rychlý běh a pár lehkých překážek.

Silová část nese jméno SÍLA. Tady přijde na řadu nošení břemen a spíšd silovější pojetí OCR. Běh zde bude hrát velmi malou roli, pokud vůbec nějakou.

Překážková část se jmenuje TECHNIKA. Zde se vyřádí překážkoví nadšenci. Sekvence překážek na krátké trati. Ještě upřesníme, jestli budou všechny překážky povinné, ale spíše nebudou.

Poslední část se jde dohromady a je označena jako TEAM. Tady bude hrát roli týmový faktor a vzájemná pomoc. Určitě společně překonáte nějakou tu překážku. Závěrečnou část závodu musíte projít společně až do cílové pásky. Navzájem si můžete/musíte pomáhat. O to v týmu koneckonců jde.

 

Závod bude startovat buď závodník určený na běh nebo na sílu. Bude upřesněno později.

Nezáleží na jakou disciplínu zařadíte členy týmu během registrace. Určení členů sekcí štafety může proběhnout až na místě. Prostory pro předávky budou jasně vyznačené. Kde to přesně bude a jak bude probíhat předávka, se dozvíte z pravidel závodu později.

 

Vyzkoušejte tento koncept, který do závodu přináší úplně jiné pojetí závodění, týmovou pomoc a soupeření. Radost z vítězství je větší, když je sdílená.

 

REGISTRACE ZDE

No Comments

Post A Comment