Wilsonka Race – Dalešická přehrada

10 Zář Wilsonka Race – Dalešická přehrada

Wilsonka Race, Dalešická přehrada – Moje první zkušenost s tímto závodem. Po příjezdu na místo mě mile překvapil areál kempu, který nese stejný název jako závod samotný. Super zázemí, teplé sprchy, které se zrovna, vzhledem k počasí, docela hodily. Registrace a úschovna bez problému. Již po příchodu do areálu byla vidět velká část překážek, které patřily ne zrovna k těm nejlehčím. Kolíky, traverz, captain hock, destroyer, dále multi rig, low rig, giboni a závěrečná Wilsonka vlna. Dále různé stěny, A ostnáč.

Je 10:00 h a startuje 1. elitní vlna závodu na 9 km. První překážkou je přeběh přes pneu a poté se trať stáčí do lesa, kde jsou překážky typu přeskoč, podlez, bradla a nyní trošku krkolomný běh přes kamenitý břeh podél vody. Vzhledem k tomu, že celou noc hustě pršelo, bylo rozumné zvolit zde spíše opatrnější přesun. Následoval ostnáč, stěny A dream a první low rig, proběhnutí vodou a zcela mokrý multi rig. Přeskočit cívky, voda a překážka under need. Podlézt neskutečně dlouhý ostnatý drát a poté následovala asi nejtěžší série překážek. Začínalo se ninja jumpy, kolíky, traverz a captain hock. Za všechny tyto překážky byl handicap v podobě raků, takže kdo nedal ani jednu, slušně si zarakoval. J Pak se již vyběhlo ven z areálu vstříc dalším překážkám. Nechyběly výběhy, seběhy, překážka ve stylu Gladiator race Shybuj T, která však byla nad menší roklinou. Takže raději přeručkovat než spadnout. J Po tomto následovala dost krutá překážka a to vzít pytel a jít neskutečný kopec dolů. No, a samozřejmě tento krpál i zpátky s pytlem nahoru. Pak se trať rozdělila na část pro 9 km a část pro 6 km závod. Tento okruh pro nás byl, jak už to bývá vesměs běžecký s minimem překážek – 3 stěny, 1 balanc a nošení pneu. Terén v tomto úseku také nepatřil mezi ty nejlepší, běh po svahu, větve, kamení, ostružiní nám těžce znepříjemnilo tuto část. Po tomto okruhu jsme se napojili na trasu 6 km okruhu. Na fotbalovém hřišti byly překážky typu, přelez, podlez a prolez. Další byla železná konstrukce s tyčí, tzv. Šoupačka, kdy se muselo přešoupat s tyčí na druhou stranu konstrukce bez dotyku země. Opět běžecký usek a lehčí překážky. Pak následovala asi nejnetradičnější překážka závodu. Pneumatika uvázaná na laně a tato přivázaná k cívce. Pneu vezmete a táhnete z kopce, co lano dovolí. Pak za pomoci nohou!!! Namotáváte pneumatiku přes tu cívku zpět. Ještě přetočit pneu a už se sbíhá do festivalky. Zde přichází na řadu série 4 obtížných a divácky atraktivních překážek. Kdo byl na MČR, tak ví. Nejprve pipeline, následuje destroyer, pověstní a obávaní giboni a paku už jen závěrečná Wilsonka vlna, přeskočit zídku z kamení a jste v cíli.

Z mého to pohledu byl hezký, středně obtížný závod zasazený do nádherného prostředí Dalešické přehrady. Počasí posunulo některé překážky o obtížnost výš. Ovšem byly neobvyklé a nápadité. Nebylo by ale od věci zapracovat na prodloužených úsecích a zařadit do těchto i více překážek. Ne jen přelez, podlez a přenes. Ale toto je problém většiny závodů na naší OCR scéně.

Zuzana Šašková

Kompletní výsledkovou listinu ze závodu včetně dalších kategoriích najdete zde.

No Comments

Post A Comment